Reklama

Dzień Białych Skarpetek 2021: Jak wybielić białe skarpetki?

30 listopada przypada Dzień Białych Skarpetek – elementu ubioru, który niechlubnie kojarzy się z naszymi rodakami noszącymi ich do sandałów! Jednak warto wiedzieć, że są one nie tylko praktyczne, ale uzupełniają - nie tylko sportową – stylizację. Niestety, białe skarpetki szybko szarzeją i tracą na atrakcyjności. Dlatego z okazji tego nietypowego święta przypominamy, jak szybko wybielić białe skarpetki.

Wybielanie skarpetek: Sięgnij po sól!

Choć sól w nadmiarze może poważnie zaszkodzić organizmowi - tego nie wolno zapominać. Jednak warto tę przyprawę mieć w domowych zapasach, ponieważ może przydać się w wybielaniu ubrań. Jeśli nasze białe skarpetki swoje czasy świetności mają już dawno za sobą, wystarczy je namoczyć w ciepłej wodzie z obfitym dodatkiem soli kuchennej! W takiej kąpieli powinny spędzić jak najdłużej: najlepiej całą noc. Później wystarczy wyprać je jak zwykle w pralce.

Soda oczyszczona: Przywróci skarpetkom biel!

Nie tylko sól pomoże wybielić białe skarpetki. Równie przydatna jest soda oczyszczona, która wybawia nas z niejednej domowej opresji. Jedną z nich jest pozbywanie się plam i osadów z tkanin. Jeśli chcemy mieć znów białe skarpetki, to można je - jak w przypadku z soli - namoczyć je w ciepłej wodzie z dodatkiem sody.

Reklama

A co zrobić, kiedy stopy skarpetek są czarne, a także pojawiły się na nich żółte zacieki z potu? I w tej sytuacji pomoże soda oczyszczona! Ale żeby spotęgować działanie specyfiku, warto przygotować domową pastę: wystarczy opakowanie białego proszku zmieszać z sokiem z cytryny. Taką gęstą mieszankę, warto wetrzeć w newralgiczne miejsca, zostawić na kilka godzin, a następnie wyprać jak zwykle.

Kwas acetylosalicylowy: Idealny do białych ubrań

W domowej apteczce na pewno każdy posiada musujące tabletki, które pomogą zwalczyć pierwsze objawy przeziębienia oraz grypy. Okazuje się, że popularny kwas acetylosalicylowy doskonale poradzi sobie z zdaniem wybielenia białych ubrań. Wystarczy do dużej miski z ciepłą wodą wrzucić kilka tabletek (im więcej, tym lepiej), a następnie do takiego roztworu dać białe skarpetki. Po namoczeniu przez kilka godzin, wystarczy je po prostu wyprać w pralce. Prawda, że proste?

Ocet: Domowy wybielacz

Jeśli nie mamy czasu na moczenie skarpetek, warto zastosować specyfik, który wystarczy umieścić od razu w pralce. O czym mowa? O occie spirytusowym! Butelkę specyfiku trzeba wlać do bębna wraz z umieszczonymi wcześniej skarpetkami. Najlepiej, aby ustawić program prania z wysoką temperaturą: minimum 60 stopni Celsjusza.

Użycie octu spirytusowego to podwójna korzyść: nie tylko specyfik pomoże wybielić białe skarpetki, ale także pomoże pozbyć się nagromadzonych w pralce osadów.


Zobacz także:

Garnki na kuchenkę indukcyjną. Jakie garnki wybrać?

Jak prać koce, ręczniki i kołdry? To łatwiejsze niż myślisz

Jak pozbyć się czarnego osadu z garnków? Niezawodne sposoby

Czyszczenie fug domowymi sposobami. Szybko i bez wysiłku usuniesz brud

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama