Reklama

Doskonałe sposoby na naturalne sprzątanie domu

Jak szybko i skutecznie wyczyścić kuchnię bez używania środków chemicznych? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Przy użyciu produktów, które zwykle mamy w domu pod ręką można sprawić, że nasz dom będzie czysty i pachnący.

Reklama

Czajnik

Potrzebne składniki:

Ocet

Sposób wykonania:

Aby pozbyć się kamienia z czajnika, należy napełnić go w ½ lub ¾ mieszanką wody z octem. Zakrywamy czubek czajnika (na przykład zgniecioną kulką papieru) i gotujemy wodę kilkakrotnie do momentu uzyskania zadowalającego rezultatu. Następnie dokładnie myjemy czajnik.

Naczynia

Potrzebne składniki:

Sproszkowana gorczyca,

Soda oczyszczona.

Sposób przyrządzenia:

Połączenie sproszkowanej gorczycy i sody oczyszczonej w proporcji 1 : 3 to najskuteczniejszy, a jednocześnie bezpieczny środek do mycia naczyń. Mieszamy oba składniki i wsypujemy je do pojemnika z dziurkami.

Toaleta

Potrzebne składniki:

Ocet.

Sposób użycia:

Octu używamy w postaci nierozcieńczonej do czyszczenia toalety. Działa również dezynfekująco!

Zapachy

Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z lodówki, a nawet z całej kuchni, nie trzeba kupować specjalnych pochłaniaczy zapachów. Do tego celu można wykorzystać produkty, które zwykle i tak mamy pod ręką. Oto ich lista:

Kromki ciemnego chleba,

Szklanka sody oczyszczonej,

Plasterki cytryny,

Węgiel aktywowany.

Lodówka

Potrzebne produkty:

Soda oczyszczona.

Sposób użycia:

Rozpuszczamy 2 łyżki sody oczyszczonej w 1 l wody i czyścimy takim roztworem całe wnętrze lodówki. Następnie wycieramy je do sucha czystą szmatką.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama