Reklama

Domowy środek czyszczący do dywanów i tapicerki

Twoja tapicerka albo dywan potrzebują natychmiastowego odświeżenia? Jeśli tak, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie! Domowej roboty środek czyszczący na bazie olejków eterycznych, który wykazuje działanie oczyszczające oraz odświeżające. Dzięki niemu twój dom będzie pachniał świeżością i lśnił czystością.

Domowy środek czyszczący wykonany jest w stu procentach z naturalnych substancji, co oznacza, że jest całkowicie bezpieczny dla małych dzieci. Uczucie świeżości utrzymuje się bardzo długo, dzięki użyciu cytryny i tymianku, które mają za zadanie pozostawić po sobie świeżą nutkę.

Obydwa olejki eteryczne – olejek cytrynowy oraz olejek z tymianku - wykazują działanie oczyszczające, dlatego idealnie sprawdzą się w czyszczeniu dywanów i tapicerki. Za niewielkie pieniądze, można stworzyć coś niesamowitego!

Oto składniki potrzebne do przygotowania domowego środka do czyszczenia:

- 2 szklanki sody oczyszczonej

- 20 kropli olejku z cytryny

- 5 kropli olejku z tymianku

- słoik z dziurkami

Sposób przygotowania domowego środka czyszczącego:

Wsypujemy sodę oczyszczoną do niewielkiej miseczki, a następnie - po kropelce - dodajemy olejki eteryczne. Cały czas energicznie mieszamy zawartość miski. Przygotowanie środka zajmie nam zaledwie kilka minut. Przed zakończeniem mieszania warto upewnić się, czy wszystkie składniki są dokładnie ze sobą połączone. Na koniec gotowy proszek przesypujemy do szklanego słoika z zakrętką, w której są wywiercone otwory.

Jak użyć domowego środka do czyszczenia dywanów?

Aby użyć domowego środka przeznaczonego do czyszczenia dywanu wystarczy wysypać jego niewielką ilość na zabrudzoną powierzchnię, pozostawić przez co najmniej piętnaście minut, a następnie dokładnie odkurzyć. Już po chwili poczujesz świeży zapach unoszący się w powietrzu!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama