Reklama

Domowy płyn do czyszczenia toalet

Pomieszczenie, które musi być zawsze nieskazitelnie czyste, to łazienka. Bardzo łatwo jest zachować w niej porządek z pomocą wszystkich domowników. Nawet twoje dzieci mogą ci w tym pomóc. Prawie wszystkie produkty do czyszczenia łazienek zawierają związki chemiczne, które działają drażniąco i wybielająco. Dlatego właśnie nie powinnaś ich używać, szczególnie jeśli masz dzieci. Kiedy kwas połączy się z wybielaczem, tworzy się trujący gaz. Wybielacze są substancjami żrącymi i drażniącymi. W kontakcie ze skórą lub inną powierzchnią czy materiałem może spowodować poparzenia.

Może powodować podrażnienia dróg oddechowych

 


Zawiera on również od 10 do 50 procent kwasu chlorowodorowego, który powoduje podrażnienia górnych dróg oddechowych oraz uszkodzenia nerek. Środki zapachowe dodawane do tego typu produktów również mogą być niebezpieczne i powodować bóle głowy, reakcje alergiczne, stany zapalne dróg oddechowych, a nawet zaburzenia hormonalne.

Domowy środek czyszczący do toalet


Kiedy wiemy już o niebezpieczeństwach wynikających z używania środków czyszczących do łazienek, to czas spróbować naturalnych i "domowych bomb" czyszczących toaletę. Oto jak możesz je wykonać. 

Potrzebne składniki: • pół szklanki skrobi kukurydzianej • pół szklanki kwasu cytrynowego • pół szklanki proszku do pieczenia • torebka strunowa (o pojemności około 4 litrów) • woda (w butelce z dozownikiem typu spray) • 25 kropli olejku eterycznego • forma, np. od babeczek


Instrukcja

Wszystkie składniki (oprócz olejku eterycznego) umieść w torebce strunowej, zamknij ją i potrząśnij. Następnie wlej do niej 2-3 strumienie wody. Ponownie zamknij torebkę i zacznij ją ugniatać. Jeśli stanie się ona zbyt pękata, to możesz wpuścić do niej trochę powietrza. Zazwyczaj jest to efekt kwasu cytrynowego i proszku do pieczenia. Cała mikstura powinna mieć konsystencję masy do ciasta. Aby sprawdzić, czy jest ona dobra, ściśnij kawałek masy. Jeśli nie wróci ona do swojego poprzedniego kształtu, to oznacza, że jest dobra. Pamiętaj, aby nie użyć zbyt dużej ilości wody.

Dodaj olejku eterycznego 

 Na sam koniec dodaj olejku eterycznego (swojego ulubionego) i ponownie potrząśnij. Całą miksturę ostrożnie umieść w przygotowanej formie i pozostaw do wyschnięcia na 2 dni. Po tym czasie wyjmij uformowaną masę i ponownie pozostaw do wyschnięcia na kolejne 2-3 dni, a następnie umieść je w zamkniętym pojemniku. Teraz są one gotowe do użycia.


Umieść je w muszli klozetowej 

Użycie "domowych bomb" do czyszczenia toalet jest bardzo proste. Wystarczy, że umieścisz je w muszli klozetowej, a zaczną one musować. Kiedy przestaną, umyj muszlę szczotką i spuść wodę. W ten sposób otrzymałaś swoje własne "bomby" do czyszczenia toalet, które są bezpieczne dla ludzi oraz środowiska. Oprócz tego są w 100 procentach naturalne.INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama