Reklama

Domowe wybielanie ubrań

Białe ubrania są ponadczasowym elementem każdej garderoby, jednak z czasem szarzeją i powstają na nich przebarwienia. Nie trzeba ich jednak wyrzucać: w łatwy sposób można je wybielić i przywrócić im dawny wygląd. Dzięki nim znikną przebarwienia, stare uporczywe plamy, a także żółte zabrudzenia pod pachami Jak w domowy sposób wybielić ubrania? Sprawdźmy.

Reklama

Szary odcień bieli

Jeśli chcesz się pozbyć szarego odcienia, sięgnij po naturalne środki wybielające. Ubrania wrzuć do dużej miski albo wanny i nalej do niej ciepłą wodę. Dodaj pięć łyżek stołowych sody oczyszczonej albo szklankę octu. Całość pozostaw na całą noc, a następnego dnia wypierz w pralce z dodatkiem zwykłego proszku do prania.

Woda utleniona

Szybszą metodą jest namoczenie poszarzałych tkanin w roztworze wody utlenionej. Namocz tkaninę w ciepłej wodzie z dodatkiem wody utlenionej oraz płynu do mycia naczyń (w stosunku 2:1) minimum na godzinę przed praniem w pralce. To najlepszy sposób na przebarwienia wywołane twardą wodą.

Żółte plamy pod pachami

Żółte plamy pod pachami powstają na skutek używania nieodpowiedniego antyperspirantu. Są wyjątkowo uporczywe, a ich usunięcie może być nie lada wyzwaniem. Spróbuj użyć kilku tabletek aspiryny, rozpuść je w misce z letnią wodą. Dodaj zabrudzoną bluzkę i pozostaw na całą noc. Następnie wypierz w prace, a zobaczysz różnicę. Możesz też stworzyć pastę z sody oczyszczonej i odrobiny octu, którą naniesiesz na plamę i pozostawisz na kilka godzin. Po wypraniu w pralce plama zniknie.

Puszyste ręczniki

Białe ręczniki szybko tracą nie tylko swój kolor, a z czasem gorzej wchłaniają wilgoć i stają się mniej puszyste. Można im przywrócić dawne właściwości za pomocą cytryny. W dużym garnku doprowadź wodę do wrzenia i dodaj trzy cytryny pokrojone w plasterki. Następnie wyłącz gaz, a następnie włóż ręczniki do mieszanki na około godzinę. Ręczniki wypierz w pralce, ale zamiast proszki i płynu do płukania użyj wyłącznie sodę oczyszczoną.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama