Reklama

Domowe środki do prania, mycia i płukania: Przepisy

Samodzielnie wykonane w domu środki przeznaczone do mycia, prania i płukania posiadają same zalety. Przede wszystkim są w stu procentach naturalne, nie powodują uczuleń ani innych niepożądanych reakcji, a pod względem skuteczności działania nie pozostają w tyle w stosunku do popularnych detergentów i kosmetyków, które zwykle kupujemy w sklepie. Poniżej prezentujemy przepisy na domowe preparaty, których wykonanie nie powinno ci sprawić żadnych trudności.

Reklama

Przepis na naturalny proszek do prania

Potrzebne składniki:

- Kostka mydła

- Soda piorąca lub boraks

Zetrzyj kostkę mydła lub zmiksuj ją w procesorze do żywności - aż do uzyskania konsystencji drobnych płatków. Użyj dowolnego mydła, na które masz ochotę. Możesz wziąć to, które zrobisz samodzielnie, na przykład z mleka kokosowego. W dużej misce zmieszaj dwie części sody piorącej, dwie części boraksu i jedną część startego mydła. Przechowuj mieszankę w szczelnym naczyniu. Używaj 1/8 do 1/4 filiżanki na jedno pranie.

Przepis na naturalny płyn do prania:

Potrzebne składniki:

- jedna kostka mydła

- dwa litry wody

- dwa kubki boraksu lub dwa kubki soli piorącej

Sposób wykonania:

Zetrzyj na płatki jedną kostkę mydła. Wsyp na patelnię i zalej dwoma litrami wody, zacznij stopniowo podgrzewać mieszając nieustannie - aż do zupełnego rozpuszczenia mydła. Nalej osiemnaście litrów bardzo ciepłej wody z kranu do 20 litrowego wiadra i dodaj dwa kubki boraksu oraz dwa kubki sody piorącej i mieszaj aż do ich zupełnego rozpuszczenia. Wlej mydlany roztwór z patelni do wiadra i dobrze zamieszaj. Przykryj i pozostaw na noc.

Następnego dnia wstrząśnij lub zamieszaj aż do równomiernego połączenia się składników i rozlej do naczyń, w których będziesz przechowywać płyn. Używaj 1/2 do 1 filiżanki na jedno pranie.

Jak zrobić mydło w płynie?

Potrzebne składniki:

- 100 gram mydła

- 400 gram oczyszczonej borowiny lub wody

- olejki eteryczne

Sposób przyrządzania:

Zetrzyj mydło na tarce i umieść w naczyniu. Następnie zalej oczyszczoną borowiną lub wodą. Odstaw na kilkanaście godzin.

Na koniec dodaj olejki eteryczne i zamieszaj.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama