Reklama

Domowe środki do czyszczenia łazienki: Przepisy

Chcesz szybko i skutecznie pozbyć się nieefektownych zabrudzeń, które psują wygląd twojej łazienki? Nic prostszego! Prezentujemy przepisy na naturalne środki do czyszczenia urządzeń sanitarnych. Bez problemu i w klika minut przyrządzisz je w domowym zaciszu. Oto potrzebne wskazówki.

Reklama

Jak zrobić mleczko do czyszczenia?

Domowe mleczko doskonale usuwa zanieczyszczenia tworzące się na wannach (nawet tych akrylowych), płytkach, zlewozmywakach, czy umywalkach. Pozwoli też utrzymać nieskazitelną czystość i uzyskać piękny zapach.

Potrzebne składniki:

- 100 g sody oczyszczonej

- 50 ml płynnego szarego mydła

- 10 kropel ulubionego olejku eterycznego - przykładowo pomarańczowego albo cytrynowego

Sposób przygotowania:

Szare mydło zetrzyj na tarce i rozpuść we wrzątku. Połącz go z sodą oczyszczoną i dodaj kilka kropel olejku eterycznego. Gotowe mleczko przechowuj w zamkniętym pojemniku w zacienionym miejscu.

Jak zrobić pastę czyszczącą?

Potrzebne składniki:

- 1 kubek sody oczyszczonej (lub 3/4 kubka sody + 1/4 kubka mleka w proszku)

- 1/8 kubka mydła w płynie

- kilka kropli olejku eterycznego, przykładowo cytrynowego, tymiankowego, herbacianego albo goździkowego

- około łyżeczki wody

Przygotowanie:

Sodę oczyszczoną połącz z mydełkiem oraz olejkami eterycznymi. Do mieszanki dodaj odrobinę wody - tak, aby uzyskać konsystencję pasty.

Jak użyć pasty do czyszczenia?

Zabrudzoną wannę albo umywalkę spłucz wodą. Następnie nałóż przygotowaną pastę na gąbkę i starannie wyczyść nią powierzchnię urządzeń sanitarnych. Jeśli zabrudzenia są silne, proces czyszczenia najlepiej powtórzyć. Na koniec wannę lub umywalkę starannie opłucz wodą. Po kilku minutach będzie lśnić.

Mieszanka do czyszczenia łazienki:

Potrzebne składniki:

- 250 ml octu spirytusowego

- 250 ml płynu do mycia naczyń

Do przygotowania roztworu potrzebujesz 250 ml octu spirytusowego. Najpierw go podgrzej. Następnie zmieszaj go z płynem do mycia naczyń i przelej do butelki ze spryskiwaczem.

Ja go użyć?

Roztwór nanieś na zabrudzoną powierzchnię i starannie wyczyść ją gąbką. Pozwól mu działać przez kilkanaście minut - co najmniej przez pół godziny - a następnie starannie spłucz. Łazienka będzie lśnić czystością.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama