Dodaj do wody. Największy brud zejdzie bez trudu, a płytki będą błyszczeć

Widok brudnych płytek podłogowych nikogo nie wprowadza w zachwyt. Są wizytówką naszego domu i świadczą o tym, jak dbamy o czystość. Wypróbuj domowe specyfiki do mycia podłóg i spraw, by lśniły czystością. Co pomoże zwalczyć najgorszy brud z kafelek? Podpowiadamy.

Jak często myć płytki podłogowe?

Płytki podłogowe dobrze myć przynajmniej raz w tygodniu. W ten sposób zapewnisz sobie mniej pracy. Unikniesz również trudnego do usunięcia brudu z jedzenia czy butów. Zaschnięte plamy bowiem schodzą o wiele trudniej. Pamiętaj, że mop musi być czysty i dobrze wypłukany po poprzednim myciu. Dobrze jest mieć również drugi w zapasie, ale płaski. Wytrzesz nim podłogę do sucha. Zadbaj również o jego czystość po sprzątaniu. Końcówki wystarczy przepłukać pod bieżącą wodą z dodatkiem mydła. Pamiętaj o porządnym wypłukaniu materiału z mydlin w ciepłej wodzie.

Reklama

Polecamy: Chemia z Niemiec. Jak to jest z nią naprawdę?

Płyn do naczyń w walce z brudem

Nic tak dokładnie nie umyje zabrudzonych płytek podłogowych, jak płyn do naczyń. To świetny odtłuszczacz i pogromca każdego rodzaju brudu. Usuwa resztki jedzenia i ślady po napojach. Ponadto działa bakteriobójczo i dokładnie dezynfekuje powierzchnię. Jak zastosować specyfik? Do wiaderka nalej ciepłej wody i dodaj płyn do naczyń (proporcje 1:2). Zanurz mop w mieszance i dokładnie wykręć. Następnie umyj płytki podłogowe i zaczekaj, aż przeschną. By utrwalić efekt, przetrzyj je płaskim mopem.

Kwasek cytrynowy nabłyszczy płytki podłogowe

Jeśli brakuje ci efektu nabłyszczenia płytek podłogowych, użyj kwasku cytrynowego. Specyfik ma właściwości usuwające kamień i odświeżające. Produkt jest też stosowany w celu nabłyszczenia powierzchni. Wystarczy, że do małej miski z wodą dodasz dwie łyżeczki kwasku i wymieszasz. W tak powstałej substancji zamocz ścierkę z mikrofibry. By ułatwić sobie pracę, owiń nią końcówkę mopa i zawiąż gumką recepturką. Możesz też przelać płyn do butelki z atomizerem i rozprowadzić po podłodze. Dopiero potem umyć ją mopem. Decyzja należy do ciebie. Na koniec wypoleruj na błysk kafelki i zostaw do wyschnięcia. 

Zobacz:

Co zabija zapach stęchlizny z prania? 8 sposobów na pozbycie się przykrego zapachu

Jak umyć mikrofalówkę bez detergentów? Te sposoby szybko rozprawią się z zaciekami i tłuszczem

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama