Reklama

Do czego użyć oliwki? Nietypowe zastosowania

Czy wiesz, że popularna i wykorzystywana głównie do pielęgnacji skóry dzieciaków oliwka doskonale zastąpi smar i usunie denerwujące skrzypienie drzwi; nada piękny połysk twojej zmywarce lub lodówce albo usunie kurz i skutecznie zakonserwuje buty czy meble? Co więcej, pozwoli ci też zdjąć z palca za mały pierścionek i pomoże pozbyć się przyklejonej w nieodpowiednim miejscu gumy do żucia. Poznaj inne, mniej lub bardziej zaskakujące, zastosowania tego lubianego kosmetyku.

Reklama

Oliwka nada połysk sprzętom

Nieustannie czyścisz i polerujesz rozmaitymi preparatami zewnętrzną stronę swojej zmywarki i lodówki, ale twoje wysiłki nie przynoszą zamierzonych rezultatów i nie udaje ci się pozbyć uporczywych smug? Wykorzystaj sprytny trik i sięgnij po oliwkę dla dzieci. Umieść kilka kropli kosmetyku na wilgotnej, miękkiej szmatce i wypoleruj nią obudowy kuchennych sprzętów. Po kilku minutach nie tylko będą lśnić czystością, ale też zyskają piękny połysk.

Oliwka wypielęgnuje skórzane buty, torebki i kurtki

Oliwka doskonale zastąpi pastę przeznaczoną do czyszczenia skórzanych butów czy środek do konserwacji skórzanych kurtek, torebek lub mebli. Jak ją wykorzystać? Nasącz kilkoma kroplami miękką szmatkę i wyczyść nią wykonane ze skóry obuwie czy odzież. Dzięki tej prostej metodzie zyskają jednocześnie połysk i ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Oliwka a guma do żucia

Jeśli do twoich włosów nieoczekiwanie przykleiła się guma do żucia, możesz szybko się jej pozbyć wykorzystując oliwkę dla dzieci. Nasmaruj niewielką ilością kosmetyku miejsce, do którego przyczepiła się guma i pozwól jej działać. Po kilku minutach niechciany "dodatek" do włosów powinien łatwo odejść, nie pozostawiając po sobie żadnych śladów. Podobny trik możesz zastosować także do pozbycia się gumy z innych powierzchni, za wyjątkiem ubrań. W tym ostatnim przypadku lepiej zadziałać niską temperaturą i wykruszyć gumę.

Oliwka a spuchnięte palce i za mały pierścionek

Założyłaś nowy pierścionek i nieoczekiwanie spuchły ci palce? Nie panikuj, bo i w tej kłopotliwej sytuacji może ci pomóc sprawdzona oliwka, tylko działaj możliwie jak najszybciej. Tuż po tym, jak zauważysz, że pierścionek cię uwiera, nasmaruj palec kosmetykiem. Niebawem ze ściągnięciem biżuterii nie powinno być już żadnego problemu. Metoda sprawdza się także w przypadku za ciasnych bransoletek.

Oliwka dla dzieci a plaster

Jeśli masz problem z usunięciem plastra ze skóry, nasmaruj niewielką ilością oliwki dla dzieci jego brzegi. Niebawem z oderwaniem go nie powinno być już żadnego problemu, podobnie zresztą jak z pozbyciem się mało efektownych pozostałości po kleju.

Oliwka na skrzypiące drzwi i zacięty zamek

Mocno irytują cię skrzypiące drzwi albo zacinający się zamek? Prosty trik sprawi, że nie będzie już konieczna wizyta ślusarza. Nanieś kilka kropli oliwki na miękką szmatkę i przetrzyj nią zawiasy. Możesz w tym celu użyć także patyczków kosmetycznych. Jeśli zawodzi zamek, umieść kilka kropli kosmetyku na kluczu. Następnie włóż go do zamka i przekręć parę razy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama