Reklama

Do czego można wykorzystać saszetkę żelu krzemionkowego?

Kiedy mówimy “saszetka żelu krzemionkowego”, pewnie niewiele osób wie, co to jest. Wszyscy natomiast doskonale znają małe torebeczki z tajemniczymi kuleczkami w środku, które znajdujemy w nowo zakupionych torebkach, portfelach, butach. Większość z nas automatycznie wyrzuca te torebeczki, nie zastanawiając się nawet nad ich właściwościami. A w środku znajduje się żel krzemionkowy (dwutlenek krzemu), który w codziennym życiu ma wiele praktycznych zastosowań:

Pochłaniacz wilgoci

Żel krzemionkowy doskonale chłonie wilgoć. Kilka saszetek umieszczonych w walizce pomoże uniknąć uszkodzenia odzieży podczas długiej podróży, a jeśli włożymy je do torby gimnastycznej zminimalizujemy przykry zapach i nie damy bakteriom warunków do rozwoju. Saszetki można też przechowywać w pobliżu mokrych ręczników. Unikniemy zapachu stęchlizny, którego przyczyną jest zbyt długie suszenie ręczników.

Na ratunek zamoczonemu telefonowi

Jeśli przypadkowo zamoczyliśmy telefon, jest szansa, że wciąż będzie działał, jeśli umieścimy go w żelu krzemionkowym na całą noc. W tym czasie wyciągnie on wilgoć z aparatu.

Przyjaciel maszynki do golenia

Maszynki do golenia zazwyczaj przechowujemy w łazience, gdzie jak wiadomo, poziom wilgoci jest najwyższy. Jeśli chcemy wydłużyć okres użyteczności maszynki i ochronić ją przed bakteriami, należy przechowywać ją w plastikowym, zamkniętym pojemniku z kilkoma torebkami żelu krzemionkowego.

Koniec z zaparowanymi szybami w aucie

Zaparowane szyby w chłodny i wilgotny poranek to zmora niemal każdego kierowcy. A wystarczy kilka torebek żelu krzemionkowego umieścić pod przednią szybą samochodu.

Zdjęcia zawsze doskonałej jakości

Zdjęcia wraz z upływem czasu często tracą intensywność kolorów, niszczeją, a jeśli są przechowywane w pudełku, przyklejają się do siebie. Aby jak najdłużej cieszyć się magią starych zdjęć, do pudełka z fotografiami wystarczy włożyć kilka torebek z żelem krzemionkowym.

Pędzle do makijażu zawsze puszyste

To wykorzystanie torebek z żelem krzemionkowym szczególnie przypadnie do gustu kobietom. Jeśli przechowujesz pędzle i gąbki do makijażu w podręcznej kosmetyczce lub torebce, nie zapomnij wrzucić tam również kilku saszetek żelu. Dzięki temu akcesoria kosmetyczne będą puszyste, suche i gotowe do działania w każdej chwili.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama