Reklama

Dlaczego warto wrzucić chusteczki nawilżane do prania?

Do robienia prania podchodzisz z dużą uwagą, stosując profesjonalne detergenty, pieczołowicie segregując odzież i dobierając optymalny program, a twoje ubrania i tak nie są idealnie czyste? Czas sięgnąć po mniej oczywiste metody! Okazuje się, że włożenie nawilżanych chusteczek do pralki przynosi zadziwiające rezultaty. Ten nieoczywisty trik stosuj zwłaszcza do ciemnych ubrań. Powinni zainteresować się nim opiekunowie zwierząt. Dlaczego? Wyjaśniamy!

Chusteczki nawilżane do usuwania sierści z prania

Wielu właścicieli psów i kotów pogodziło się z tym, że na ich odzieży zawsze widać sierść. Przyczepia się do ubrań w sposób niemalże niekontrolowany i bardzo ciężko jest ją usunąć. Nie jest to jednak niemożliwe i nie musi być czasochłonne. Z pomocą przychodzą chusteczki nawilżane. Dlaczego to działa? Charakterystyczna struktura chusteczek "wyłapuje" zabrudzenia - można powiedzieć, że działa na nie jak magnes i wyciąga sierść z tkanin.

Pranie ciemnych ubrań: Bez chusteczek ani rusz!

Ponadczasowa czerń kojarzy się z eleganckimi stylizacjami. Niestety, ciemne ubrania wymagają odpowiedniego traktowania - inaczej kolor szybko płowieje. Co więcej, widać na nich nie tylko zwierzęcą sierść, ale też każdy włos, paproch czy najmniejszy pyłek. Dlatego podczas prania czarnej odzieży także skorzystaj z potencjału nawilżanych chusteczek. Po wysuszeniu twoja stylizacja będzie bez zarzutu!

Reklama

Jak stosować nawilżane chusteczki do prania?

Liczbę potrzebnych chusteczek określa pojemność bębna pralki i ilość rzeczy, które jednorazowo do niego wrzucasz. Zazwyczaj potrzeba nie więcej niż trzech sztuk. Upewnij się, że chusteczki nie są zwinięte lub złożone. Im większa powierzchnia przyciągająca zabrudzenia, tym lepiej!

Skuteczne pranie: O tych zasadach nie zapominaj!

Robienie prania nie jest skomplikowaną sprawą, lecz nadal zdarza się, że w ferworze codziennych obowiązków popełniamy podstawowe błędy, przez które ubrania nie są doczyszczone, kiepsko pachną lub szybciej się zużywają. O czym trzeba pamiętać?

  • Nigdy nie wrzucaj do pralki ubrań zwiniętych w kulkę. Choć wydaje się to oszczędnością miejsca, środki piorące będą miały problem z równomiernym dotarciem do całej ich powierzchni.
  • Nie wypełniał bębna maksymalnie. Przez to ubrania gniotą się, a późniejsze prasowanie zamienia się w prawdziwą męczarnię.
  • Pranie wyciągaj z urządzenia od razu po zakończeniu cyklu czyszczącego. To kwestia higieny zarówno ubrań, jak i samej pralki. Zbyt długie przechowywanie wilgotnej odzieży w zamkniętym sprzęcie skutkuje nieświeżym zapachem oraz ryzykiem powstawania pleśni we wnętrzu pralki.

Polecamy:

Jak usunąć kamień z łazienki?

Sposób na smugi podczas mycia okien - czarna herbata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama