Reklama

Dlaczego warto włożyć woreczek surowego ryżu do lodówki?

Sprytna pani domu ma w zanadrzu kilka trików, które zawsze uratują ją z opresji i znajduje tysiące zastosowań dla popularnych produktów spożywczych. Jednym z takich artykułów pierwszej potrzeby jest biały ryż. Oczywiście, można go ugotować i zastosować jako pełnoprawny zamiennik ziemniaków, ale i surowy można wykorzystać na wielu polach, nawet do czyszczenia mocno zabrudzonych powierzchni. Okazuje się, że woreczek suchego ryżu powinien znaleźć się także... w lodówce! Dlaczego? Cóż, może okazać się, że unikniemy marnowania żywności oraz częstego i żmudnego jej czyszczenia.

Lodówka na cenzurowanym!

Lodówka to ogromne ułatwienie w codziennym życiu i trudno obecnie spotkać gospodarstwo domowe, w którym by się nie znajdowała i nie znalazła należytego zastosowania. Nietrudno się domyśleć, że urządzenie jest wybawieniem w obliczu nadmiaru jedzenia, ponieważ to w nim umieszczamy np. resztki z obiadu, które później wykorzystujemy, albo przechowujemy produkty spożywcze, żeby się nie zepsuły. Oczywiście, nie sposób przytaczać zastosowań lodówki, ponieważ to zbyt oczywiste. Warto jednak pilnować kondycji chłodziarki, ponieważ, to co dzieje się wnętrzu, wpływa na trwałość przechowywanej żywności.

Reklama

Surowy ryż w lodówce: Po co go tam umieszczać?

Jakie zagrożenia czyhają na jedzenie zgromadzone w lodówce? Przede wszystkim nadmierna wilgoć, która sprzyja psuciu się produktów. To także jedna z głównych przyczyn powstawania na ściankach, półkach i zakamarkach pleśni, która jest bardzo groźna dla zdrowia. Niestety, w wilgotnej lodówce często obecny jest bardzo nieprzyjemny zapach, który wpływa na jakość zgromadzonego jedzenia. Aby w jakiejś części zapobiec powstawaniu wilgoci i związanych z nią konsekwencji, poleca się umieścić woreczek surowego ryżu w lodówce. Dlaczego? Ponieważ świetnie pochłania wilgoć w lodówce i może zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Jak długo należy trzymać woreczek ryżu w lodówce?

Samo umieszczenie woreczka z surowym ryżem to połowa sukcesu. Aby jego obecność przyniosła wymierne skutki, należy go często wymieniać: zwłaszcza wtedy, gdy zobaczymy pęczniejące ziarenka. Jeśli zaniedbamy tę czynność i woreczek pozostanie w chłodziarce zbyt długo, sam może być przyczyną problemu: czyli sprzyjać powstawaniu pleśni lub brzydkiego zapachu.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w lodówce?

Jeśli mimo obecności woreczku surowego ryżu w lodówce, nadal obecny jest nieprzyjemny zapach, trzeba ją porządnie umyć. Dodatkowo urządzenia starszego typu powinny być także rozmrożone. Czym umyć lodówkę, aby jej wnętrze było nieskazitelnie czyste? Można po prostu sięgnąć po roztwór wody i delikatnego detergentu, np. płynu do mycia naczyń. W wypadku, gdy hołdujemy naturalnym środkom, niezastąpiony okaże się sok z cytryny. Jeśli to nie daje wymiernych rezultatów, można skorzystać z dobrodziejstwa octu: nie tylko doczyści lodówkę i pomoże pozbyć się zapachu, ale także zdezynfekuje jej wnętrze.

Zobacz także:

Myszy i szczury uciekną w popłochu. Niezawodne metody na gryzonie

Wystawić na ogród czy zawieźć do zoo. Oto, co można zrobić z żywą choinką po świętach

Łyżeczka wystarczy, żeby odetkać zapchane rury. Ten specyfik działa cuda!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama