Czysty toster bez szorowania – sprytny trik zyskujący popularność wśród internautów

Pieczywo tostowe, kilka ulubionych składników do środka i za pomocą opiekacza w kilka minut zyskujemy ciepłą i sycącą przekąskę. Sprawa nieco się komplikuje, jeśli wnętrze naszego urządzenia pokryte jest resztkami poprzednio przygotowywanych kanapek. Taki widok oznacza jedno – nadszedł czas na gruntowne czyszczenie. Jak zabrać się za nie poprawnie, by nie uśmiercić sprzętu? Z pomocą przychodzi prosty trik, który chętnie wykorzystują internauci.

Nie rezygnuj z czyszczenia tostera

W często użytkowanym urządzeniu z czasem zaczynają gromadzić się resztki jedzenia. Pozostawienie ich w środku sprawia, że powoli rozwijają się w nich przeróżne bakterie oraz drobnoustroje. To właśnie one stanowią mniejsze lub większe zagrożenie dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. 

Podgrzewanie kolejnych kanapek w brudnym tosterze sprawia, że przedostają się do nich szkodliwe czynniki. Dobrym rozwiązaniem jest regularne dbanie o czyszczenie sprzętów. Zdarza się jednak, że zaniedbujemy te czynności. Prostym sposobem na uniknięcie trudnych do usunięcia plam oraz zaschniętych resztek pokarmu jest zebranie ich po każdym użyciu. Dzięki temu nie tylko przedłużymy jego żywotność, ale także sprawimy, że w każdej chwili będzie gotowy do przygotowania smacznej przekąski na ciepło.

Reklama

Sprawdź: Jak wyczyścić patelnię i garnki z zewnątrz?

Patent na toster bez zabrudzeń

Czyszczenie tostera może być trudnym i uporczywym zajęciem. Nie zawsze za pierwszym razem da się usunąć zabrudzenia ze wszystkich zakamarków. Nieumiejętne mycie naraża również delikatną powłokę urządzenia na zarysowania. Istnieje jednak prosty trik, który przynosi oczekiwane efekty, bez narażania tostera na zepsucie. Do jego wykonania potrzebujemy jedynie octu oraz kawałka grubego ręcznika papierowego.

  1. Zaczynamy od włączenia tostera na 1-2 minuty, by zdążył się delikatnie nagrzać.
  2. W kolejnym kroku polewamy jego wnętrze kilkoma kroplami octu i kładziemy listek ręcznika papierowego.
  3. Zamykamy urządzenie na 10-15 sekund. Po tym czasie wyłączamy urządzenie z prądu i ostrożnie wyciągamy papier, uważając na to, by nie oparzyć dłoni.
  4. W efekcie zauważymy, że dotychczasowy brud oraz resztki jedzenia pozostały na ręczniku.

Sprawdź: Jak wyczyścić piekarnik na błysk i usunąć zalegający tłuszcz?

Czysty opiekacz do kanapek

Decydując się na przygotowanie szybkiej przekąski, nie zawsze poświęcamy odpowiednią ilość czasu na doprowadzenie używanego sprzętu do porządku. Jeśli nie chcemy za każdym razem czyścić opiekacza zabrudzonego wypływającym z kanapek serem lub resztkami innych składników, skorzystajmy z patentu, który zapewni mu nienaganny wygląd na dłużej.

Często najprostsze rozwiązania są tymi, na które najtrudniej wpaść. Jak zatem uchronić opiekacz przed gromadzeniem się brudu? Wystarczy, że najpierw wyłożymy go w środku papierem do pieczenia tak, by góra i dół przykrywała przygotowywane tosty. Dzięki tej metodzie pozostałości jedzenia zbiorą się na nim, a nie w zakamarkach opiekacza.

Sprawdź również:

Nasz nowy dom - odcinek 277. Siedleczka

Za 40 tys. kupił dom w Bieszczadach i przewiózł pod Gdańsk - Pomysł na Dom #61

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama