Reklama

Co zrobić, żeby pranie ładnie pachniało?

Każdy lubi, kiedy ubrania wyciągnięte z szafy pięknie pachną! Jednak czasami kilka błędów sprawia, że zapach pozostawia wiele do życzenia już na etapie wyciągania prania z pralki. Oczywiście, na to jaką woń wydziela nasze prania, zależy kilka czynników. Jeśli wyeliminujemy niektóre z naszych nawyków, nasze prania będą prezentować się nienagannie. Co zrobić, żeby pranie ładnie pachniało? Przekonajmy się.

Pamiętasz o pralce?

Dlaczego - mimo zastosowania płynów do płukania tkanin - pranie brzydko pachnie? Winą można obarczyć tylko samego siebie i nieodpowiednie eksploatowanie pralki. Kilka błędów, które zapewne nieświadomie popełniamy, sprawiają, że ubrania mają bardzo nieprzyjemny zapach tuż po wyciągnięciu z pralki. Co należy mieć na uwadze?

  • Pralki nie wolno maksymalnie zapełniać.
  • Urządzenie trzeba czyścić regularnie.
  • Po praniu warto zostawić uchylone drzwiczki.

Te trzy zasady powinny sprawić, że pranie będzie ładnie pachniało. A co zrobić, jeśli mimo naszych starań ubrania nadal śmierdzą? Trzeba zrobić kilka łatwych rzeczy!

Reklama

Czyszczenie pralki: To obowiązek!

Pralkę trzeba czyścić regularnie! Dlaczego? Ponieważ w jej wnętrzu osiada brud, a także bakterie, które mogą wpływać finalnie na zapach prania. Jak się ich pozbyć? Wystarczy do bębna oraz przegródki na detergenty wlać ocet spirytusowy, ustawić cykl prania o najwyższej temperaturze oraz wyłączyć wirowanie. Po takim zabiegu, w pralce może unosić się nieprzyjemna octowa woń przez jakiś czas, ale po uchyleniu drzwiczek i odczekaniu kilku chwil, szybko się ulotni.

Nie wolno zapominać, aby także regularnie czyścić kołnierz gumowy w środku bębna, filtr oraz przegródkę na detergenty. Jak często to robić? Raz w miesiącu w zupełności wystarczy.

Domowy specyfik zapachowy

Jak sprawić, żeby ubrania oszołamiająco pachniały? Można zastąpić swój płyn do płukania tkanin, ulubionym olejkiem eterycznym! Sięgniecie po nie to podwójna korzyść, bo nie tylko usuwają brzydki zapach, ale także mają działanie dezynfekujące. Jak stosować olejki eteryczne do prania?

  • Można zrobić pachnącą sól: półlitrowy słoik napełnić zwykłą solą i dodać do niej ok. 30 kropli olejku, dokładnie wymieszać i dodawać do prania w przegródce na detergent.
  • Kilka kropel dodać do przegródki przeznaczonej na płyn do płukania.

Polecamy także:

Jak i czym wyczyścić grilla? Sprawdzone domowe sposoby

To problem w każdej łazience. Pozbędziesz się go w prosty sposób

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: brzydki zapach prania | ładny zapach prania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama