Reklama

Co zrobić z ubraniem, które zmniejszyło się w praniu?

Na pewno zdarzyło ci się doświadczyć „tragedii domowej”, wyjmujesz ulubioną bluzkę z pralki o dwa rozmiary za małą. Ubranie skurczyło się w praniu. Jeśli myślisz, że już nic nie da się z tym zrobić, to jesteś w błędzie. Za ciasny sweter jeszcze da się uratować. Na szczęście istnieją metody, które pozwolą przewróć ubranie do pierwotnego rozmiaru. Wszystko czego potrzebujesz to szampon dla niemowląt.

Dlaczego szampon dla niemowląt? Otóż, po zmieszaniu tego delikatnego produktu z gorącą wodą, szampon rozluźni włókna materiału. Dzięki temu można rozciągnąć ubranie do pierwotnego kształtu.

Ten trik będzie działał na różnych tkaninach poza wełną. Niestety wełnianego swetra nie uda się w ten sposób rozciągnąć. Od czego zacząć? Potrzebujesz miski z gorącą wodą, szampon dla niemowląt i 2 ręczniki. Możesz użyć szamponu dowolnej marki.

Nalej gorącej wody do dużej miski, albo umywalki. Dodaj szampon dla niemowląt i delikatnie wymieszaj. Umieść skurczone ubranie w wodzie. Namocz na kilka minut. Na stole lub blacie kuchennym rozłóż dwa ręczniki jeden na drugim. Na ręcznikach rozłóż mokre ubranie. Następnie zroluj ubranie razem z jednym ręcznikiem. Dociśnij ręcznik, aby wycisnąć jak najwięcej wody z ubrania.

Rozwiń ręcznik i zdejmij go ze stołu. Na drugim ręczniku rozłóż ubranie i delikatnie rozciągaj, aż powróci do pierwotnego rozmiaru. Pozostaw ubranie na kilka godzin do wyschnięcia. Będziesz zdziwiona efektami. Pamiętaj aby nie płukać ubrania w czystej wodzie. Szampon musi pozostać we włóknach odzieży, co umożliwia jej rozciąganie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama