Co wyczyścisz tabletkami do mycia protez zębowych?

Wiele osób poświęca dużo czasu na poszukiwanie nowych, ulepszonych sposobów na czyszczenie przedmiotów. Okazuje się, że tabletki do czyszczenia protez radzą sobie bardzo dobrze także z innymi przedmiotami. Oto lista najciekawszych zastosowań: Zaschnięte na plastyku plamy po sosie pomidorowym Napełnij pojemnik ciepłą wodą i dodaj 1-2 tabletki do mycia protez. Pozostaw na godzinę i spłucz, plamy znikną.

Naczynia emaliowane

Napełnij garnki czy patelnie ciepłą wodą i dodaj 1-2 tabletki do mycia protez. Odczekaj, aż musowanie tabletek w wodzie ustanie i zmyj garnek lub patelnię.

Płótno (ubrania, obrusy, serwetki itp.)

Napełnij zlew lub kubeł ciepłą wodą i dodaj 1-3 tabletki do mycia protez. Kiedy te rozpuszczą się, zanurz materiał i pozostaw na 30 minut do 1 godziny. Następnie spłucz i wypierz jak zazwyczaj.

Zatkane odpływy

Ukrusz 3 tabletki do higieny protez w odpływ a następnie wlej tam jedną szklankę octu. Odczekaj kilka minut, po czym spłucz odpływ prysznicem aż do ustąpienia zatoru.

Brzydki zapach z obuwia

Napełnij zlew lub wiadro ciepłą wodą i dodaj 1-3 tabletki do higieny protez zębowych. Następnie włóż do naczynia buty i pozostaw je w kąpieli przez 30 minut do 1 godziny a następnie dokładnie wypłucz i wysusz.

Plamy z kawy lub herbaty na kubkach

Napełnij ubek ciepłą wodą i dodaj tabletkę do czyszczenia protez. Odczekaj aż tabletka rozpuści się, a musowanie ustanie i umyj kubek jak zazwyczaj. Ten sposób działa także z imbrykami, czajnikami, termosami i karafkami.

Garnki żeliwne

Napełnij garnek ciepłą wodą i dodaj 2-3 tabletki. Pozwól namoknąć przez kilka godzin i zmyj, jak zazwyczaj.

Wąskie wazy, wazony i butelki

Tabletki do czyszczenia protez zębowych są znakomitą metodą docierania z myciem w te miejsca, gdzie nie jesteś w stanie sięgnąć w konwencjonalny sposób. Napełnij takie naczynie wodą i rozpuść w niej tabletkę, pozostaw na parę godzin i dokładnie wypłucz

Wanny

Napełnij wannę ciepłą wodą, dodaj i rozpuść 6-7 tabletek do czyszczenia protez. Pozostaw wodę w wannie na kilka godzin, a następnie spłucz czystą wodą. Być może będziesz musiał zdrapać uporczywe plamki. Ten sposób pozwala także usunąć osad mineralny z wanny hydromasażem.

Ekspresy do kawy

Napełnij pojemnik na wodę w ekspresie i dodaj 2 tabletki do higieny protez. Pozwól ekspresowi przerobić pełny program, następnie spłucz i wykonaj kolejne dwa programy z czystą wodą.

Szczotki do włosów i grzebienie

Napełnij umywalkę lub miskę ciepłą wodą i dodaj 1-2 tabletki. Następnie włóż do wody szczotki i grzebienie i pozwól im nasiąknąć przez godzinę. Użyj starego grzebienia do usunięcia włosów i innych nieczystości z mytych grzebieni. Spłucz czystą wodą.

Biżuteria

Nalej szklankę ciepłej wody i rozpuść w niej tabletkę do mycia protez. Następnie dodaj biżuterię i pozostaw w kąpieli przez około 30 minut. Spłucz biżuterię czystą wodą i wysusz ściereczką. Sposób działa także na diamenty i inne twarde kamienie, złoto i platynę. Nie powinno się go jednak stosować do mycia srebra i pereł.

Muszle klozetowe

Wrzuć 2-3 tabletki do pielęgnacji protez zębowych do muszli toalety. Pozostaw na 30 minut (lub dłużej w przypadku starych plam) a następnie spłucz. Podobny sposób podpowiedział jeden z użytkowników protezy, który wskazał, że po nocnym namaczaniu protezy wylewa pozostałą wodę do toalety a następnie pozwala jej tam nasiąknąć kilka minut po czym czyści muszlę szczotką i spłukuje. Toaleta lśni.

Żółknące paznokcie

Wlej około szklankę wody do miseczki i dodaj jedną tabletkę do pielęgnacji protez. Następnie mocz paznokcie w wodzie przez około 5 minut. Może być potrzebny więcej niż jeden zabieg, aby usunąć głębsze plamy.

Słuchawki prysznica

Nalej kilka szklanek ciepłej wody do plastykowej torby. Dodaj 1-2 tabletki. Obwiąż torebkę z wodą wokół słuchawki prysznica, upewniając się, że słuchawka jest dokładnie zanurzona w wodzie. Następnie pozwól namięknąć przez kilka godzin i wypłucz. Jeśli plamy nie zeszły, spróbuj zeskrobać je gąbką.

Zapieczone na naczyniach jedzenie

Napełnij naczynie ciepłą wodą i dodaj jedną tabletkę. Pozwól nasiąknąć przez godzinę i pozmywaj, jak zwykle. Może zaistnieć konieczność zdrapania szczególnie zapieczonych plam.

Bidon dla biegaczy

Napełnij bidon ciepłą wodą i dodaj 1-2 tabletki do czyszczenia protez. Pozwól nasiąknąć i popracować parę godzin a następnie dokładnie wypłucz.

Zlewy

Napełnij zlew ciepłą wodą i rozpuść w niej 1-2 tabletki. Zostaw przez kilka godzin a następnie wypuść wodę i spłucz zlew czystą wodą.

Płytki (glazura, gresy)

Napełnij butelkę z dozownikiem w sprayu ciepła wodą i dodaj 3 tabletki do pielęgnacji protez zębowych. Spryskaj miksturą płytki i przetrzyj po 30 minutach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama