Co stanie się, gdy wrzucić aspirynę do pralki? Efekty są zdumiewające!

Chociaż wrzucenie aspiryny do pralki może wydawać się dość nietypowe, warto tę metodę wypróbować. Lek ma bowiem działanie silnie czyszczące i wybielające. Sprawi, że ubrania będą wyglądać jak nowe.

Jakie działanie na ubrania ma aspiryna?

Aspiryna powszechnie stosowana jest jako lek na przeziębienie. Pozwala zbić gorączkę i pozbyć się dokuczliwych dreszczy. Oprócz tego możesz użyć ich do wybielania i odświeżenia wiosennej garderoby. Sprawi, że żółte plamy pod pachami znikną w mgnieniu oka, a białe tkaniny odzyskają dawny wygląd. Pomimo tego, że jest to odplamiacz, to należy pamiętać, że lek wybiela. Dlatego nie stosuj go w przypadku kolorowych ubrań. To rewelacyjna metoda prania białych prześcieradeł, firanek, a także jasnej pościeli i ręczników. Niektórzy stosują aspirynę do czyszczenia białego obuwia, które po zimie wymaga odświeżenia.

Reklama

Zobacz: Wiosenne pranie firanek. Sześć sprawdzonych patentów – firanki będą białe jak śnieg

Jak stosować aspirynę do prania?

To bardzo proste! Wystarczy, że do bębna pralki wrzucisz pięć tabletek aspiryny razem z praniem. Następnie ustaw odpowiedni cykl prania, przystosowany do białych tkanin. By ułatwić sobie zadanie, przed umieszczeniem specyfiku w urządzeniu, pokrusz go. W ten sposób łatwiej i szybciej wchłonie się w zabrudzoną tkaninę. 

Jeśli natomiast zdecydujesz się na pranie ręczne, to do miski z wodą wrzuć dwie tabletki aspiryny. Poczekaj, aż się rozpuści i namocz w nim ubrania lub inne materiały. Rzeczy zostaw na noc, by dokładnie się wymoczyły. Rano wypierz je w czystej wodzie i porządnie wyciśnij z nadmiaru wody. Pranie rozwieś równomiernie, by wyschło, jeśli pogoda dopisuje, wystaw je na świeże powietrze.

Polecamy:

Do czego służy guzik na pasach bezpieczeństwa w samochodzie?

Czarny zlew nie wygląda jak dawniej? Wypróbuj patent przywracający głębie koloru

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama