Reklama

Co możesz zrobić z gumką recepturką?

Gumki recepturki – te skromne akcesoria biurowe – zdają się mnożyć za każdym razem kiedy się odwrócisz. Pewnie tak jak większość ludzi masz szufladę pełną niepotrzebnych rzeczy i całą gamę uniwersalnych małych pętelek. I chociaż potajemne strzelanie z nich do kolegi może być fajną zabawą, to istnieje wiele innych, praktycznych zastosować dla gumek recepturek. Oto kilka z nich.

Reklama

Zniweluj bałagan

Spróbuj obwiązać w poprzek puszkę z farbą, tak aby nie kapało z niej, a nadmiar farby skapywał z powrotem do środka. Dzięki temu puszka nie będzie z zewnątrz brudna.

Kreatywne woskowanie

Czy twoje przyjęcia kończą się tym, że zeskrobujesz z obrusu wosk ze świeczek? Nigdy więcej! Ochroń swój stół przed kapiącym ze świeczek woskiem, obwiązując jej podstawę gumką recepturką. Złapie ona wosk zanim dotrze od do stołu. Możesz użyć jej także, aby zapobiec chwianiu się świeczki w świeczniku.

Uchwyt

Jeśli twój mop, szczotka, grabie lub łopata mają złamany uchwyt, to użyj kilu gumek recepturek, aby stworzyć wygodną nową rączkę. Obwiń nimi uchwyt w miejscu, w którym normalnie trzymasz kij. Teraz możesz pożegnać się z odciskami!

Poluzowanie śrubki

Śrubka, która się nie chce wykręcić to nić fajnego, jednak możesz sobie z tym poradzić, jeśli wiesz co robić. Aby wykręcić śrubkę, umieść gumkę recepturkę na główce śruby. Następnie przyłóż do niej śrubokręt, tak aby gumka weszła w otwory w śrubce. Teraz powoli i ostrożnie przekręcaj śrubokręt zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Może się okazać, że będziesz musiał poprawiać gumkę recepturkę kilka razy.

Rolka do malowania ścian z wzorkiem

Możesz kupić specjalne rolki do malowania farbą, które będą miały naniesione wzory, jednak po co skoro możesz zrobić coś takiego sam. Wystarczy, że wokół zwykłej rolki owiniesz kilka gumek recepturek, a otrzymasz własny wzór. Kiedy będziesz malował ścianę, to pozostawisz teksturę właśnie tych biurowych akcesoriów.

Szeroko otwarte

Jeśli ten uparty słoik mimo największych starań dalej nie chce się otworzyć, to zawiń nakrętkę szeroką gumką recepturką i przekręć ją. Gumka recepturka tworzy świetny uchwyt, dzięki któremu w łatwy sposób otworzysz słoik.

Kontrola ciekawskich dzieci

Ochrona domu przed dziećmi jest bardzo ważna, kiedy maluchy po nim biegają, jednak przyczepianie ochronnych gadżetów do każdej powierzchni może okazać się problematyczne. Oto niedroga alternatywa na rozwiązanie tego problemu: Owiń gumką recepturką uchwyty szafek w kuchni, aby nie otworzyło ich małe dziecko. Wystarczy, że zawiniesz uchwyty grubą gumką recepturką, a będziesz mogła być spokojna.

Zapanuj nad chaosem

Zapanuj nad kablowym chaosem za twoim biurkiem lub jakimkolwiek miejscem gdzie znajdują się poplątane przewody. Owiń kable gumką recepturką, aby były one uporządkowane. Jeszcze bardziej zyskasz, kiedy nadasz gumkom kolory, aby łatwiej było ci zidentyfikować od czego jest dany kabel.

Rzuć okiem

Potrzebujesz trochę farby do małej domowej robótki? Dzięki temu prostemu sposobowi będziesz wiedziała, której farby jest wystarczająca ilość. Kiedy następnym razem skończysz coś malować, to zaznacz gumką recepturką ilość pozostałej w puszce farby.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama