Alternatywne zastosowania folii spożywczej

Odkąd postanowiłem rozpocząć zdrowy styl życia, folia spożywcza stała się nieodłącznym elementem, bez którego ciężko byłoby mi zorganizować posiłki każdego dnia. Plastikowa folia spożywcza jest tania, wygodna, mogę jej używać w mikrofalówce, czy też wkładać do zamrażarki, dzięki czemu mam również mniej sprzątania, zmywania itd. Jak się okazuje zastosowań folii spożywczej jest naprawdę wiele, ogranicza nas tylko nasza kreatywność. Poniżej chciałbym przedstawić ci kilka sztuczek, które zaoszczędzą twój czas i pomogą ci ułatwić życie.

Utrzymuje świeżość kwiatów

Jeśli kupiłeś kwiaty, a muszą one przetrwać przez dłuższy czas, czy też przejechać długą drogę, nie zawsze masz możliwość zabrania ze sobą pojemnika z wodą. Wystarczy, że nasączysz kawałek gazy lub czystej ściereczki w wodzie, owiniesz nią dolną część łodyg, a następnie całość zabezpieczysz przy pomocy folii spożywczej. Dzięki stałemu nawilżeniu, kwiaty przetrwają o wiele dłużej.

Pozbądź się muszek owocowych i innych insektów z twojego pożywienia

Czy nie irytowało cię czasem, kiedy zostawiłeś obrany owoc, czy też inne pożywienie, a zaraz zleciało się stado muszek owocowych? Czy też ciągle siadały na nim muchy oraz inne owady? Wystarczy, że włożysz owoc lub inne pożywienie do jakiegoś pojemnika i przykryjesz to szczelnie folią spożywczą. Ochroni to twoje pożywienie przed insektami, a ty masz do nich bardzo łatwy dostęp.

Pomocnik malarza

Folia spożywcza świetnie sprawdza się, kiedy przychodzi ten czas, gdy trzeba odświeżyć sypialnię, kuchnię czy łazienkę. Dzięki folii spożywczej owiniesz różne elementy przykładowo obrazy, rzeczy biurowe, czy też lampy przed zachlapaniem farbą. Folię spożywczą łatwo zdjąć, a ty oszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na czyszczenie. Co więcej, jeśli wiesz, że dziś nie dokończysz malowania, nie musisz za każdym razem myć wałka i pędzli. Wystarczy, że owiniesz je szczelnie folią spożywczą, a jutro nadal będą świeże jak wcześniej.

Banany

Czy zdarzało ci się kupić dużą ilość bananów, ale jednak zmieniłeś zdanie i nie masz aktualnie na nie ochoty, aż w takim stopniu? Lub też po prostu nie masz czasu codziennie kupować świeżych? To nic, mam dla ciebie świetne rozwiązanie. Zabezpiecz tylną część bananów przy pomocy folii spożywczej, przez co dłużej zachowają świeżość i nie staną się szybko czarne.

Napoje na wynos

Nie raz zdarzyło ci się wyłączyć budzik, przez co wszystko robisz w pośpiechu i nie masz już czasu, by wypić kawę, sok czy wodę. Od teraz nie musisz szukać w swoich szafach specjalnego kubka, który pozwoli ci zabrać napój ze sobą. Wystarczy, że przykryjesz dowolny kubek folią spożywczą tak, by dokładnie przylegała do rantów i włożysz słomkę. Masz świetny i oryginalny kubek!

Napraw nieszczelne okna

Czy akurat w tym roku miałeś dużo wydatków i nie stać cię na wydanie kilku tysięcy złotych na wymianę okien, a zbliża się wietrzna pora roku? To nic, teraz możesz zabezpieczyć ramy okna przy pomocy folii spożywczej, dzięki temu unikniesz fruwających firanek w domu oraz oszczędzisz na ogrzewaniu. Pamiętaj jednak, by pozostawić w domu punkt wentylacyjny, ponieważ szczelne zamknięcie może być bardzo niebezpieczne oraz powodować powstawanie drobnoustrojów.

Pomoc przy przeprowadzkach

Nie musisz już pakować wszystkich drobnych elementów, a później martwić się tym, że gdzieś zgubiła się jego część. Jest to bardzo dobry sposób na zapakowanie na przykład kompletu sztućców kuchennych, przez co nie musisz szukać odpowiednich pudełek, męczyć się z ich sklejaniem itd. Folia również świetnie zabezpieczy twoje rzeczy przed zanieczyszczeniami, deszczem itd.

Czystość w lodówce

Czasami każdemu zdarzy się coś wylać, przewrócić. Szczególnie, jeśli w domu są małe dzieciaki. Nie musisz już myć całej lodówki. Wystarczy, że wyścielisz półki folią spożywczą. Kiedy nastąpią zabrudzenia, po prostu ją ściągniesz i położysz nową. Oszczędzi ci to wiele czasu i nerwów.

Pomocnik podróżników

Jeśli lubisz podróżować, prawdopodobnie przynajmniej raz w życiu spotkała cię sytuacja, kiedy nie możesz się pomieścić do walizki - no i wtedy zaczynamy upychać na siłę. Kiedy wszystko spakowałeś, przypomniałeś sobie, że spakowałeś również środki higieny osobistej, takie jak żel pod prysznic, szampon itd. I co będzie, kiedy pod naciskiem się wyleje i poplami ci wszystkie ubrania? Prawdopodobnie byłby to bardzo zły początek urlopu. Wystarczy, że odkręcisz swoje produkty i umieścisz pod korkiem folię spożywczą, a następnie z powrotem włożyć korek i możesz być spokojny, że nic się nie wydostanie.

Zabezpiecz żywność przed mrożeniem

Prawdopodobnie większość z nas stara się zamrozić jak najwięcej owoców lata, aby wykorzystać je później w zimie. Teraz proces mrożenia może być o wiele prostszy. Wystarczy, że owiniesz własne produkty w plastikową folię i umieścisz w zamrażarce. Dzięki temu twoje produktu nie będą do siebie przymarzały. W ten sam sposób możesz zamrozić poporcjowane mięso.

Pomocnik kucharza cukiernika

Chyba nikt z nas nie lubi pracować z robotem kuchennym, kiedy zaczyna chlapać dookoła, brudząc całą kuchnię, a przy okazji nas. Teraz możesz temu zapobiec. Wystarczy, że zabezpieczysz folią otwartą przestrzeń między ramieniem robota a miską. Dzięki temu dookoła będzie czysto, a ty będziesz widziała, co dzieje się w misce.

Pomocnik ogrodnika

Każdy ogrodnik zdaje sobie sprawę z tego, że czasami ciężko zapanować nad porządkiem z naszymi narzędziami. Nie ma nic gorszego niż przewracające się narzędzia po wejściu do szopki ogrodniczej. Wystarczy, że zwiążesz swoje narzędzia razem przy pomocy folii, a zyskasz wiele miejsca i oszczędzisz sobie nerwów. Jest to również świetny sposób na zabezpieczenie narzędzi przed zimą.

Zabezpiecz swoją biżuterię przed plątaniem

Chyba nikt z nas nie lubi plączących się korali czy innych elementów biżuterii. Wystarczy, że umieścisz je na folii i przykryjesz drugą warstwą, aby raz na zawsze zapomnieć o plączącej się biżuterii.

Ochrona naszych smart urządzeń

Kiedy musisz wykonać jakąś pracę, która może nie być czysta, a jednocześnie czekasz na ważny telefon, stajesz przed dylematem: brudzić telefon czy nie? Teraz nie musisz się już zastanawiać. Owiń swoje urządzenie dotykowe folią, dzięki czemu go nie pobrudzisz, a nadal będziesz mógł korzystać z ekranu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama