Reklama

9 sposobów na wykorzystanie farby w sprayu

Majsterkowicze doskonale wiedzą, że niewielka ilość farby w sprayu może zdziałać cuda na starym meblu, ale odkryliśmy kilka innych rzeczy, które mogą zyskać na szybkim i łatwym odnowieniu za pomocą tego niedrogiego i łatwego w użyciu pokrycia. Co jest w tym wszystkim najlepsze? Niektóre z tych prac pozwolą nam na pozbycie się resztek farb zalegających na półkach garażowych od naszego ostatniego malowania.

Rewitalizacja linoleum

Malujesz farbą w sprayu przedmioty z metalu i plastiku, a czy rozważałaś kiedyś pomalowanie linoleum? Kiedy zmiana podłogi nie wchodzi w rachubę, rozwiń swoją kreatywność z farbą w sprayu.

Odświeżona wiklina

Meble wiklinowe mogą szybko się niszczyć, zwłaszcza jeśli używane są na zewnątrz. Najłatwiejszym sposobem na ich odświeżenie jest pomalowanie ich jedną lub dwiema warstwami farby w sprayu. Jest tak wiele kolorów do wyboru, że w łatwy i szybki sposób można uzyskać efekt dekoracyjny dzięki takim meblom.

Śmigła wiatraka

Przekształć coś tak nudnego jak wiatrak w przykuwający uwagę element dekoracyjny dzięki pomalowaniu go na jeden kolor lub nawet trzy różne kolory, jeśli taki jest twój styl. Upewnij się tylko, że na śmigłach nie ma kurzu, zanim zaczniesz je malować.

Przywróć życie chodnikowi

Nie ma znaczenia, czy chcesz odtworzyć na swoim chodniku wzór z drogiego dywanu, czy też po prostu nadać drugie życie chodnikowi, który już nie jest najmłodszy, farba w sprayu może ci w tym pomóc. Zaszalej - wybierz wzór i pomaluj go według szablonu.

Odlotowe trampki

Kto by pomyślał, że zwykła puszka z farbą w sprayu może być sprytnym rozwiązaniem na zniszczone adidasy lub poplamione białe trampki? Z odpowiednim zabezpieczeniem – maska, rękawiczki i stare ubrania – nawet dziecko może tego dokonać.

Naczynia z pomysłem

Nadanie koloru starym lub niepasującym do wystroju wnętrza naczyniom może wyglądać stylowo, kiedy następnym razem będziesz przyjmować gości. Użyj farby, która jest bezpieczna dla żywności lub zaplanuj wykonanie jedynie fragmentu dekoracji.

Finezja na kominku

Czy twoja mosiężna kratka kominkowa wygląda już nieładnie? Zaaplikuj na nią farbę w sprayu, aby dodać jej sznytu. Jej nowy wygląd prawdopodobnie zainspiruje cię do kilku innych kreatywnych zmian w gzymsie i palenisku.

Udekoruj szklane butelki

Łatwą w wykonaniu i niskobudżetową dekorację można wykonać dzięki prostej sztuczce: wybierz kilka butelek o interesującym kształcie i pomaluj je farbą w sprayu. Wybierz takie kolory, które będą pasowały do twojego wystroju wnętrza lub takie, które staną się elementem dekoracji sezonowej.

Dekoracyjne gałki u drzwi

Pomalowanie drzwi wejściowych na zabawny kolor jest popularnym trikiem na wywołanie efektu „Wow!”. Jeśli jednak szukasz sposobu nieco mniej krzykliwego, spróbuj pomalować swoją gałkę od drzwi wejściowych i zawiasy. Jest to również dobry sposób na udekorowanie gałek niepasujących kolorystycznie do drzwi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama