9 nietypowych zastosowań skrobi kukurydzianej

Skrobia kukurydziana najczęściej używana jest do gotowania, jednak można ją również zastosować jako środek czyszczący.

Tłuste plamy na skórze

Istnieje wiele sposobów na usunięcie tłustych plam ze skóry. Ten jest jednym ze skuteczniejszych. Wystarczy tłustą plamę zasypać skrobią kukurydzianą i zostawić na noc. Skrobia zaabsorbuje większość tłuszczu ze skóry.

Puszysty omlet

Czy wiesz, że dodanie skrobi kukurydzianej do ciasta na omlet sprawi, że będzie on puszysty? Wystarczy dodać 1/2 łyżki skrobi do ciasta, by poprawić smak i zwiększyć puszystość omletu.

Kontroluje wydzielanie sebum na twarzy

Jeśli jesteś osobą o tłustej cerze, problemem dla ciebie jest nadmiar sebum na twarzy. Skrobia kukurydziana pomoże ci go kontrolować. Wszystko co musisz zrobić to nałożyć odrobinę skrobi na twarz i zostawić na kilka minut.

Czyści skórzane buty

Posyp buty skrobią i przeczyść, aby wyglądały na czyste. Skrobię możesz również wsypać do środka. Dzięki temu zapobiegniesz powstawaniu pęcherzy.

Łagodzi oparzenia słoneczne

Lubisz wygrzewać się na słońcu? Zbyt długa ekspozycja może spowodować oparzenia słoneczne, które możesz złagodzić pastą ze skrobi kukurydzianej. Wystarczy odrobinę skrobi zmieszać z wodą i nałożyć na zaczerwienioną skórę.

Czyści srebro

Srebrne przedmioty straciły swój blask? Jeżeli wyczyścisz je pastą ze skrobi, znów będzie lśnić jak dawniej. Zmieszaj skrobię z odrobiną wody i wymyj nią srebrne przedmioty.

Plamy z atramentu i wosku

Możesz łatwo pozbyć się plam z atramentu i wosku z tkanin dzięki skrobi kukurydzianej. Zmieszaj odrobinę skrobi z wodą i powstałą pastę nałóż na plamy na kilka godzin. Zawsze lepiej pastę jest zostawić na noc.

Tłuste włosy

Skrobię kukurydzianą można użyć jako suchy szampon do włosów. Jest on szczególnie przydatny w sytuacji, gdy nie ma możliwości umycia włosów. Posyp głowę skrobią i wetrzyj.

Łagodzi ukąszenia

Pasta ze skrobi pomaga łagodzić podrażnienia skóry oraz ugryzienia owadów. Nałóż pastę na skórę i zmyj po kilku minutach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama