Reklama

9 nietypowych zastosowań dla plastikowych reklamówek

Plastikowe reklamówki są wszędzie. Zamiast wyrzucać je po każdym użyciu, możesz znaleźć dla nich inne, bardziej przydatne zastosowanie. Recykling plastikowych torebek nie musi być nudny. Poznaj listę 9 nietypowych zastosowań dla plastikowych reklamówek, a z pewnością przypadną ci do gustu. Koniecznie spróbuj wszystkich przedstawionych sposobów.

Reklama

Ozdobna osłonka na kwiatki

Chcesz ozdobić zwykłą plastikową doniczkę? Nie musisz kupować drogich ozdób. Możesz zrobić je własnoręcznie z plastikowych reklamówek. Wystarczy, że 7-8 potniesz na cienkie paski. Do zrobienia osłonki potrzebujesz jeszcze szydełka. Splataj nim osłonkę jak z włóczki. Na koniec możesz pomalować ją farbą w sprayu. Kiedy wyschnie umieść w niej kwiat i gotowe.

Plastikowe reklamówki w walizce

W trakcie pakowania walizki na wakacje, plastikowe reklamówki okażą się niezawodne. Umieść w nich płynne kosmetyki, które mogą się wylać i poplamić resztę bagażu. Ponadto możesz do nich zapakować pamiątki czy brudne obuwie. Reklamówki przydadzą się niemal do wszystkiego.

Ugniataj ciasto w plastikowej torbie

Czyste plastikowe reklamówki, pomogą ci w czysty sposób zagnieść ciasto na pierogi czy placek. Składniki umieść w reklamówce i zagniataj jak zwykłe. Ciasto nie będzie przywierać do folii dzięki czemu z łatwością się wyrobi. Jeżeli wolisz jednak zagniatać je w tradycyjny sposób, foliowe woreczki umożliwią ci łatwe rozwałkowanie ciasta. Rozłóż rozciętą torebkę na stolnicy i wałkuj jak zwykle. Foliowa powierzchnia nie pozwoli przywierać ciastu co deski.

Skakanka z reklamówek

Dla swojego dziecka zrób skakankę wykorzystując plastikowe reklamówki. Potnij je na cienkie paski i zaplataj w długi sznur. Końce zabezpiecz taśmą klejącą i zrób uchwyty. Możesz zamocować gotowe, plastikowe lub owinąć końcówki taśmą po około 10 centymetrów z każdej strony. W ten prosty sposób zrobisz zabawkę dla swojego dziecka, która jest nie tylko tania, ale również wykonana jest z odpadków, czyli pomaga chronić środowisko.

Zabezpiecz samochód przed mrozem

Kiedy zimą temperatura osiąga niskie wartości, zabezpiecz swój samochód przed zimnem. Plastikowe reklamówki pomogą w uchronieniu lusterek przed mrozem. Zawiąż je wieczorem, a rano nie będą zmrożone i zaszronione. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu zaoszczędzisz rano kilka cennych minut.

Zabezpiecz krany na zewnątrz

Zimą należy również zabezpieczyć wszystkie krany na zewnątrz. Niskie temperatury, śnieg i lód mogą powodować uszkodzenia. Zabezpiecz je plastikową reklamówką. Wiosną nie będzie na nich śladu uszkodzeń.

Zabezpiecz ubrania przed molami

Jeżeli nie chcesz aby po sezonie twoje ubrania stały się pożywieniem dla moli, zabezpiecz je plastikowymi reklamówkami. Wkładaj po kilka do reklamówki i szczenie zawiązuj. Tak zapakowane możesz umieścić w szafie, bez obawy, że zainteresują się nimi mole.

Zabezpiecz wysyłkę

Wysyłając delikatne przedmioty pocztą lub kurierem, musisz liczyć się z ich uszkodzeniami. Możesz jednak zmniejszyć prawdopodobieństwo zniszczenia przesyłki, przez odpowiednie zapakowanie. Zabezpiecz więc pakunek plastikowymi torebkami. Zadziałają amortyzująco podczas wstrząsów. Zmięte torebki poukładaj wewnątrz paczki i gotowe.

Kwiaty z reklamówek

Dzięki plastikowym reklamówkom możesz również zrobić piękną ozdobę. Reklamówkę złóż kilkukrotnie i odetnij końcówkę tworząc kształt kwiatka. Zabezpiecz go drucikiem florystycznym i gotowe. Na koniec uformuj kształt nożyczkami. Gotowy kwiat możesz pomalować farbą w sprayu lub pozostawić w naturalnej formie. Z kilku kwiatków zrób bukiet, którym możesz obdarować bliską osobę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama