Reklama

9 niesamowitych zastosowań pasty do zębów

Każdy wie, że pasta do zębów czyści zęby i rozjaśnia uśmiech, ale nie każdy wie, że pastą do zębów możesz wyczyścić wiele przedmiotów w swoim domu. Nieżelowa pasta do zębów zazwyczaj ma biały, mleczny kolor, to właśnie ona może posłużyć do czyszczenia, polerowania i odświeżania różnych powierzchni. Poznaj nietypowe sposoby wykorzystania pasty do zębów.

Reklama

Wyczyść umywalkę

To naturalne, że podczas mycia zębów skapnie nam parę kropel pasty do zębów na umywalkę. Następnym razem, gdy się to przydarzy, skorzystaj z okazji i wymyj zlew. Użyj gąbki, ręcznika papierowego i wyczyść umywalkę.

Sposób na zaparowane lustro

Zaparowane lustro to może być duży kłopot, jeśli chcesz z niego skorzystać po kąpieli. Nim weźmiesz prysznic, przetrzyj lustro pastą do zębów i wytrzyj do sucha. Zabieg ten uniemożliwi parze osadzenie się na lustrze. Nie stracisz cennego czasu czekając, aż para ulotni się.

Czyszczenie butów

Pasta do zębów może ożywić starą parę tenisówek. Nałóż odrobinę pasty na gumową podeszwę butów i używając starej szczoteczki, wyczyść. Wytrzyj buty mokrą szmatką i trampki gotowe do założenia.

Czyszczenie żelazka

Nie ma nic gorszego podczas prasowania białej koszuli, niż brudna, kleista podstawa żelazka. Na szczęście brudu można pozbyć się stosując pastę do zębów. Odłącz żelazko od prądu i poczekaj aż ostygnie. Za pomocą szmatki rozetrzyj pastę po żelazku. Wytrzyj czystą szmatką i gotowe!

Usuwanie woskowych kredek

Czy twoje dzieci były zbyt kreatywne? Gąbka i odrobina pasty do zębów to idealny sposób na usunięcie zabrudzeń z woskowych kredek. Pozbędziesz się zabrudzeń bez uszkodzenia farby na ścianie.

Ślady wody na meblach

Zapomniana szklanka może zostawić na meblach brzydkie pierścienie z wody. Nie wpadaj w panikę. Weź odrobinę pasty i szmatkę, przetrzyj ślad po szklance, a plama zniknie beż śladu. Tylko nie pocieraj miejsca zbyt mocno, możesz odbarwić drewno.

Wypoleruj metal

Kurz i brud z łatwością przywierają do metalowej biżuterii, chromowanych sprzętów agd oraz klamek. Pasta do zębów może rozjaśnić i oczyścić metalowe powierzchnie. Wystarczy wilgotną szmatką i odrobiną pasty przetrzeć daną powierzchnię. Przemyć mokrą szmatką dla nadania blasku i gotowe.

Usuwanie zadrapań z płyt CD

Porysowana płyta to jeszcze nie koniec twej kolekcji płyt. To możliwe, aby twoja ulubiona płyta działała poprawnie po przetarciu jej pastą do zębów. Odrobiną pasty i miękką szmatką przetrzyj płytę. Nadmiar wytrzyj wilgotnym ręcznikiem i film możesz spokojnie włożyć do odtwarzacza.

Usuń zapach

Pasta do zębów posiada magiczny sposób usuwania zapachów z plastikowych pojemników na żywność. Pozbądź się zapachu przecierając pojemnik odrobiną pasty do zębów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama