Reklama

9 dziwnych zastosowań oliwki dla dzieci

Oliwka to najczęściej produkt dla dzieci i matek. Jest delikatna, a jej składniki są bardzo naturalne. Jednak ten tani i skuteczny produkt ma wiele zastosowań, o których nie wiesz. Oto lista 9 rzeczy, do których przydaje się oliwka dla dzieci.

Skrzypiące drzwi

Nie potrzebujesz specjalnych preparatów, by poradzić sobie z tym problemem. Wystarczy oliwka, a pozbędziesz się problemu skrzypiących drzwi czy sprężyn w łóżku.

Ogrzej się

Zanim wyjdziesz na mróz, wetrzyj w skórę oliwkę. Oliwka zamknie pory i będzie działać jak izolacja dla twojego ciała, dzięki czemu zrobi ci się trochę cieplej.

Przygotuj środek odstraszający na komary

Przygotuj własny środek na komary, który można również bezpiecznie stosować w przypadku dzieci (unikaj jednak smarowania twarzy i dłoni). Do pustej butelki z atomizerem wlej oliwkę i kilka kropli środka o nazwie Dettol.

Zdejmij za ciasny pierścionek

Nałóż odrobinę oliwki wokół pierścionka i zacznij go obracać na palcu, aż w końcu da się go zdjąć.

Zadbaj o sprężystość skórzanych toreb i butów

Skrop ścierkę oliwką delikatnie i przetrzyj skórzane torby i buty. Dzięki temu będą błyszczące i nawilżone.

Nawilż dziurkę od klucza

Jeśli twój klucz zacina się w dziurce od klucza, posmaruj klucz odrobiną oliwki i przekręć nim parę razy w drzwiach.

Usuń gumę do żucia

Jeśli guma do żucia utknęła w twoich włosach lub przykleiła się do jakiejś powierzchni, polej ją odrobiną oliwki i zostaw na parę minut. Po chwili będziesz w stanie bez problemu usunąć gumę.

Olejek do kąpieli

Możesz wydać fortunę na drogie olejki do kąpieli, albo możesz po prostu dodać odrobinę oliwki do wanny, by twoja skóra była miękka i delikatna. Możesz również dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego i nie zauważysz różnicy między droższym produktem.

Olejek do ciała

Czy wiesz, że olej może przenikać warstwy twojej skóry? Nic dziwnego, że olejki tak często dodaje się do drogeryjnych kosmetyków. Jednak olejki są bardzo drogie, dlatego tańsza oliwka dla dzieci będzie równie skuteczna.

Nałóż oliwkę na ciało i masuj skórę okrężnymi ruchami, od stóp do głów. Twoja skóra będzie niesamowicie miękka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama