Reklama

9 dziwnych zastosowań oliwki dla dzieci

Oliwka to produkt przeznaczony dla dzieci i matek. Jest delikatna, a jej składniki są bardzo naturalne. Jednak ten tani i skuteczny produkt ma wiele zastosowań, o których nie wiesz. Oto lista 9 rzeczy, do których przydaje się oliwka dla dzieci.

Reklama

Usuń makijaż

Każdy słyszał, że chusteczki usuwające makijaż mogą pozbawiać skórę nawilżenia, więc może lepiej wykorzystać oliwkę dla dzieci? Dzięki niej można usunąć nawet wodoodporną maskarę, podkład i inne kosmetyki, a skóra pozostanie gładka i nawilżona. Wystarczy nabrać odrobinę oliwki na wacik i usunąć makijaż, a potem przemyć twarz zimną wodą.

Ulepsz swój krem do twarzy

Jeśli twoja skóra zimą robi się bardzo sucha, nie musisz wydawać pieniędzy na nowe kosmetyki. Wystarczy, że do swojego kremu dodasz kilka kropli oliwki, dzięki czemu lepiej nawilżysz skórę.

Nawilżenie stóp

Masz szorstką skórę stóp? Zetrzyj martwy naskórek pumeksem, a następnie posmaruj stopy oliwką dla dzieci, załóż skarpetki na noc, a rano obudzisz się z super gładką skóra.

Rozplącz biżuterię

Rozetrzyj miedzy palcami odrobinę oliwy, a następnie posmaruj nią supełek na naszyjniku. Dzięki oliwce splątany naszyjnik powinien się łatwiej rozplątać.

Rozepnij zacięty zamek

Jeśli twój zamek się zaciął, nałóż na ściereczkę trochę oliwki i przetrzyj nią zamek z jednej i z drugiej strony. Zamek po chwili powinien się odpiąć.

Pozbądź się kurzu

Pozbądź się kurzu z drewnianych mebli, nalewając trochę oliwki na ściereczkę i ścierając kurz okrężnymi ruchami. Drugą ściereczką pozbądź się nadmiaru oliwki.

Wyczyść chromowane części

Wyczyść do połysku chromowane części, które najczęściej noszą na sobie mnóstwo odcisków palców. Nalej na ściereczkę trochę oliwki i wypoleruj powierzchnię. Na koniec przetrzyj wszystko suchą ściereczką.

Zetrzyj ze skóry farbę olejną

Umyj ręce w ciepłej wodzie i mydle, a następnie nasącz ręcznik lub wacik oliwką dla dzieci i przetrzyj skórę w miejscu, gdzie są plamy po farbie olejnej.

Zapobiegaj osadom z mydła

Aby w prysznicu nie zbierał się osad z mydła, pokryj ścianki cienką warstwą oliwy. Dzięki temu osad się nie utworzy, a ty zaoszczędzisz na czasie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama