Reklama

8 zaskakujących zastosowań zmywacza do paznokci

Czy wiesz, że zmywacz do paznokci tak naprawdę nie jest tylko do paznokci? Tak naprawdę możesz użyć go do wielu innych czynności. Jeżeli interesuje cię w jaki sposób wykorzystać ten uniwersalny produkt, to przedstawiamy 8 zaskakujących zastosowań zmywacza do paznokci. Koniecznie przeczytaj wszystkie.

Reklama

Usuń plamy z herbaty

Plamy i osad z herbaty są ciężkie do usunięcia. Jeżeli wszystkie twoje filiżanki są pokryte warstwą takiego osadu, możesz się ich łatwo pozbyć. Wystarczy, że przetrzesz to miejsce bawełnianą szmatką namoczoną w zmywaczu do paznokci. Po plamach nie będzie śladu. Wyczyszczone naczynia umyj jak zwykle.

Usuń ślady po markerze

Jeżeli używając markera zauważysz, że zrobiłeś plamy, nie panikuj. Weź zmywacz do paznokci i wacik kosmetyczny. Delikatnie pocieraj zabrudzenie okrężnymi ruchami. Uważaj, aby nie wetrzeć plamy w powierzchnię. Kiedy skończysz, usuń pozostałości miękką szmatką i gotowe.

Przedłuż użyteczność maszynki do golenia

Jeżeli twoja maszynka szybko się tępi, użyj zmywacza do paznokci, aby przedłużyć jej użyteczność. Wystarczy, że przetrzesz ją lub zanurzysz na kilka minut w zmywaczu, a następnie wytrzesz szmatką i dokładnie wysuszysz. Dzięki temu nożyki nie będą ulegały korozji, a co za tym idzie posłużą ci dłużej. Ten zabieg skutecznie zdezynfekuje również narzędzie. Dzięki temu, nie musisz się martwić o podrażnienia spowodowane bakteriami. Maszynkę myj zmywaczem do paznokci po każdym użyciu.

Buty będą błyszczeć

Twoje buty zalśnią czystością jeżeli przetrzesz je ręcznikiem papierowym zamoczonym w zmywaczu do paznokci. Jednak metoda ta nie jest odpowiednia dla wszystkich butów, Niektóre materiały mogą ulec uszkodzeniu, dlatego przed czyszczeniem sprawdź jak zmywacz wpływa na twoje buty. Delikatnie przetrzyj najmniej widoczny fragment (na przykład wewnętrzną stronę buta).

Rozpuść klej

Szybkoschnące kleje lubią brudzić skórę i ciężko się ich pozbyć. Dlatego, jeżeli masz pozostałości kleju na dłoniach lub zakrętka przykleiła się do tubki z klejem, przetrzyj ją zmywaczem do paznokci. Po chwili klej powinien skruszeć i dać się usunąć.

Napraw porysowane szkiełko zegarka

Nie pozwól, aby drobne rysy na szkiełku spowodowały, że wyrzucisz ulubiony zegarek. Nanieś niewielką ilość zmywacza do paznokci na miękką szmatkę i wypoleruj nią dokładnie całą porysowaną powierzchnię. Po chwili zauważysz, że rysy są o wiele mniej widoczne. Twój ulubiony zegarek może służyć ci w dalszym ciągu.

Pozbądź się plam z atramentu

Atrament jest jedną z substancji, która powoduje najtrudniejsze do usunięcia plamy. Jeżeli zdarzyło ci się pobrudzić ubranie rozlanym długopisem, to z pewnością wiesz o czym mowa. Ale trudne do usunięcia nie znaczy niemożliwe. Najłatwiej plamy z atramentu usunąć zmywaczem do paznokci. Przygotuj mieszankę składającą się z jednej części zmywacza do paznokci i jednej części wody. Polej mieszaniną plamę, lecz uważaj, aby rozpuszczony atrament nie spowodował większej plamy. Możesz również namoczyć miękką szmatkę lub wacik kosmetyczny i delikatnie przykładając go do plamy usuwać ją drobnymi kroczkami. Ta metoda jest z pewnością dłuższa, jednak skuteczniejsza, gdyż nie ma obawy, że zamiast plamę usunąć, po prostu ją rozlejemy.

Usuń etykiety ze szkła i metalu

Etykiety naklejane na szklanych lub metalowych przedmiotach mogą brzydko odchodzić, zostawiając po sobie klej lub oderwane fragmenty etykiet. Dlatego, jeżeli chcesz się ich pozbyć, użyj zmywacza do paznokci. Weź kilka kropli na wacik lub palec i wcieraj w etykietę (lub pozostałości po niej). po chwili klej zacznie się rozpuszczać, a etykietka odchodzić, beż zbędnego wysiłku. Metoda ta nie nadaje się jednak do usuwania etykiet z plastikowych przedmiotów, gdyż niektóre z nich mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem acetonu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama