Reklama

8 sposobów na wykorzystanie taśmy klejącej

W każdym domu z pewnością znajdziemy dużą ilość niewykorzystanej taśmy klejącej. Zamiast spakować ją i zapomnieć gdzie leży, spróbuj wykorzystać ją na wiele pomysłowych i praktycznych sposobów w domu i ogrodzie.

Reklama

Samorobna rolka do czyszczenia ubrań

Tu najlepsza będzie taśma dwustronna. Nawiń ją wokół rolki po papierze toaletowym i oto masz tani przyrząd do usuwania kłaczków. Jeśli masz jednostronną taśmę, zawiń podwójnie kawałek taśmy, a następnie owijaj rolkę klejącą częścią do góry.

Zbieranie potłuczonego szkła

Aby pozbierać potłuczone maleńkie kawałki szkła lub ozdób świątecznych, owiń dwustronną taśmę klejącą wokół piłeczki tenisowej i tocz ją po podłodze.

Kocie oko

Taśma klejąca może pomóc ci w uzyskaniu kociego oka. Utnij dwa małe kawałki taśmy, aby stworzyć kształt trójkąta na zewnętrznym kąciku każdego oka. Teraz wypełnij uzyskaną przestrzeń eyelinerem, a następnie odklej taśmę.

Naprawa sznurowadeł

Aglet to mała, metalowa lub plastikowa osłonka na końcu sznurowadeł. Dzięki niej włókna się nie strzępią i nie plączą. Kawałek taśmy klejącej owinięty wokół każdej końcówki sznurowadeł również spełni taką rolę. Ten sam patent można wykorzystać przy sznurkach od zasłon.

Meble „kotoodporne”

Można nauczyć swoje koty przestać drapać meble. Wystarczy nakleić pasek taśmy dwustronnej na problematyczne miejsce, a koty przeniosą się na drapak, który już dawno kupiłaś, a którego nigdy nie używały. Koty nie cierpią klejących się do łap przedmiotów.

Zakrycie dekoltu

Taśma dwustronna może pomóc ci w zakryciu dekoltu w sukience, którą uwielbiasz, a która zbyt mało zakrywa. Jeśli nie masz taśmy dwustronnej przeznaczonej specjalnie do garderoby, możesz użyć zwykłej taśmy dwustronnej.

Zachowanie świeżości

Jeśli skończyła ci się folia spożywcza, a chcesz zapobiec zbrązowieniu i zepsuciu przekrojonych owoców czy warzyw, nakryj przecięte kawałki taśmą klejącą i włóż je z powrotem do lodówki.

Chroń rośliny i kwiaty

Aby ochronić rośliny przed dużym zimnem, zbuduj ochronne stożki przy pomocy papieru i taśmy klejącej. Możesz również użyć tej taśmy (a także wykałaczek czy patyczków do lodów) do wzmocnienia naciętych lub ułamanych części roślin. W końcu, aby zapobiec gnieżdżeniu się łodyg kwiatów w wazonie, poprzyklejaj na krzyż taśmę tak, by każda łodyga mogła oddychać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama