Reklama

8 sposobów na sprzątanie, które wymagają kilku groszy

Jeśli mowa o sprzątaniu, zawsze wydaje się, że wydajemy na nie więcej niż powinniśmy. Płyny, ścierki, szczotki, wszystkie te akcesoria wiele kosztują, a służą przecież tylko do zwykłego utrzymywania porządku. Jednak tak być nie musi. Istnieje wiele łatwych, tanich sposobów na sprzątanie, które możesz wykorzystać, aby obniżyć koszty związane ze sprzątaniem. Oto 10 takich sposobów, które wymagają wydania dosłownie kilku groszy.

Tania ściereczka do odkurzania

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na ścieraniu kurzy, użyj do tego celu starej skarpetki. To doskonały sposób na wykorzystanie skarpetek z dziurą. Odwróć ją na lewą stronę.

Kulki z folii aluminiowej do suszarki

Następnym razem gdy zabraknie ci chusteczek do suszarki, wypróbuj następujący sposób. Zgnieć folię aluminiową, formując kulki (wykorzystaj około pół metra folii na jedną kulkę). Folia ma działanie antystatyczne i nie pozostawia żadnego zapachu.

Zbieranie sierści zwierząt

Jeśli masz zwierzę w domu, wiesz doskonale, ile sierści pozostawia ono w mieszkaniu. Odkurzacz nie jest w stanie usunąć wszystkich włosków, dlatego warto wypróbować inny sposób. Za pomocą zbieraczki do wody możesz zebrać z dywanu nie tylko całą sierść, ale również inne zabrudzenia.

Odświeżanie deski do krojenia

Jeśli twoja deska do krojenia wymaga odświeżenia, możesz użyć do tego celu soku z cytryny i soli. Wetrzyj je w deskę, a pozbędziesz się wszelkich niepożądanych zapachów.

Odświeżanie młynka do odpadków

Jeśli w młynku znalazło się coś o nieprzyjemnym zapachu, wiesz, jak długo trwa, zanim się go pozbędziemy. Następnym razem wrzuć do niego skórki cytrusów i zmiel je.

Używaj gazet do mycia okien

Nie trać pieniędzy na ręczniki papierowe do wycierania szyb. Stare gazety nic nie kosztują, a usuwają zacieki równie dobrze.

Wyczyść prysznic

Jeśli dziurki w prysznicu zapycha osad z kamienia, zawiąż na nim torebkę, a do środka wlej ocet. Pozostaw na 20 – 30 minut. Osad powinien całkowicie zniknąć.

Wyczyść pleśń z fug

Wymieszaj środek wybielający z sodą oczyszczoną. Taki roztwór działa cuda, jeśli chodzi o usuwanie pleśni z fug i innych miejsc w domu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama