Reklama

8 rzeczy, które możesz zrobić ze zużytą torebką herbaty

Dla wielu osób torebki z herbatą to przedmioty jednorazowego użytku. Jedna torebka to jeden kubek herbaty. Potem torebka ląduje w koszu na śmieci. Nawet jeśli koncepcja zalewania torebki po raz drugi wydaje ci się nieprzyjemna, istnieje wiele innych rzeczy, do których możesz jej użyć. Czytaj dalej, aby przekonać się, do jakich 18 rzeczy przyda ci się zużyta torebka z herbatą.

Reklama

Nawóz do ogrodu

Namocz używane torebki w wiadrze z wodą i użyj uzyskaną mieszankę do podlewania roślin, aby chronić je przed infekcjami grzybiczymi. Alternatywnie, otwórz używane torebki herbaty i wysyp wilgotne liście wokół podstawy rośliny do użyźniania gleby i eliminowania szkodników ogrodowych takich jak myszy. Możesz również dodać wcześniej parzonej herbaty do kompostu, aby dać swoim roślinom zastrzyk składników odżywczych. Pamiętaj, że jeśli torebki herbaty mają metalowe zszywki, należy koniecznie je usunąć.

Wyczyść wykładziny i dywany

Użyj liści herbaty do wyczyszczenia i odświeżenia dywanów. Zbieraj zużyte torebki i przechowuj je w lodówce, aby chronić je przed zepsuciem. Kiedy uzbierasz już wystarczającą ilość, żeby pokryć całą powierzchnię, którą chcesz odświeżyć, wysyp liście z torebek i wysusz je nieco. Kiedy będą jeszcze odrobinę wilgotne, wysyp je na czyszczoną podłogę. Pozostaw je do całkowitego wyschnięcia, następnie odkurz lub zamieć herbatę.

Odświeżacz powietrza domowej roboty

Dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego do zużytych torebek, aby stworzyć własne odświeżacze powietrza. Większość torebek ma już nitkę, na której można je powiesić, więc bez obaw umieść je w łazience, w pokoju lub w samochodzie. Kiedy tylko ich zapach straci na intensywności, ponownie dodaj kilka kropel olejku. Będziesz zaskoczona tym, jak długo jedna torebka może jednocześnie pochłaniać brzydkie i dostarczać przyjemnych zapachów.

Strach na domowe szkodniki

Myszy nie są wielkimi amatorkami herbacianego zapachu. Jeśli powkładasz zużyte torebki po herbacie do szafek, spiżarki i w okolicach miejsc, którymi te małe gryzonie wchodzą do twojego domu, możesz być pewna, że już ich nie zobaczysz. Dla wzmocnienia efektu, możesz używać także olejku miętowego. Za jego świeżym zapachem nie przepadają również pająki i mrówki.

Zmyj tłuszcz z naczyń

Zamocz brudne naczynie w ciepłej wodzie i wrzuć do niej kilka zużytych torebek herbaty. Nie będziesz musiała wówczas używać w tym celu silnych środków chemicznych i oszczędzisz czas przy właściwym zmywaniu.

Pachnące dłonie

Po przygotowywaniu potraw z czosnkiem, cebulą lub rybą, wytrzyj ręce w torebkę po herbacie. W ten sposób szybko pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów.

Kąpiel w antyoksydantach

Ponieważ liście herbaty zawierają antyoksydanty, kąpanie się w wodzie przesiąkniętej nimi będzie doskonałym prezentem dla twojej skóry. Możesz powiesić torebki pod kranem i pozwolić, aby woda przez nie przepływała lub wrzucić torebki do wanny. Najlepsze do tego będą herbaty aromatyczne, na przykład jaśminowa lub rumiankowa.

Łagodzenie podrażnionej skóry

Zimne, nawilżone torebki po herbacie świetnie nadają się do naturalnego łagodzenia podrażnień. Umieść je na zaczerwienione lub opuchnięte oczy, ugryzienia owadów, skórę poparzoną słońcem lub małe rany. Herbata uśmierzy ból, zapobiegnie powstaniu stanów zapalnych i przyspieszy leczenie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama