Reklama

8 dziwnych sposobów na użycie produktów kosmetycznych

Nikogo nie dziwi to, że redaktorzy zajmujący się urodą używają produktów kosmetycznych również w innych celach. To co może dziwić to to, że makijażyści, fryzjerzy i inne osoby wykonujące pokrewny zawód używają swoich ulubionych kosmetyków do szybkich napraw. Zobacz jak możesz wykorzystać produkty kosmetyczne w domowych problemach.

Reklama

Naprawa wgnieceń w karoserii samochodu przy użyciu suszarki

Dzięki temu sposobowi odświeżysz swój samochód szybciej niż jak byś miał jechać do myjni. Jeśli w twoim samochodzie zauważysz wgniecenie, to możesz się go pozbyć używając suszarki do włosów. Nastaw ją na średnio gorący podmuch powietrza i trzymaj ją w danym miejscu przez minutę, a następnie wepchnij wgniecenie od drugiej strony. Trzymaj w ten sposób przez kolejną minutę, aż blacha ostygnie.

Lakier do włosów usuwa przebarwienia

Lakier do włosów usuwa wszystko od plam po farbie do włosów do plam po winie. Wystarczy, że poplamione miejsce spryskasz lakierem i potrzesz aż plama zniknie.

Pozbądź się rdzy dzięki lakierowi do paznokci

Pomaluj spód metalowych mydelniczek czy produktów pod prysznic bezbarwnym lakierem do paznokci, aby zapobiec powstawaniu rdzy i niszczeniu wanny.

Użyj wazeliny do nadania rzeczom eleganckiego wytartego stylu

Jeśli chcesz, aby ramka na zdjęcia lub szafka miała wyblakły kolor to możesz: A) poczekać kilka lat na to aż farba zacznie schodzić lub B) użyć wazeliny. Posmaruj drewno wazeliną w miejscach, które chcesz, aby wyglądały na stare (nie nakładaj jej w miejscach, które chcesz, aby wyglądały na nie zniszczone), a następnie nałóż na nią farbę. Kiedy farba wyschnie zetrzyj plamy po wazelinie (łatwo je zauważysz, ponieważ będą one wypukłe). Kiedy będziesz wycierać te miejsca, to razem z wazeliną zejdzie farba, dzięki czemu natychmiast uzyskasz efekt zdartej farby.

Czyść srebro pastą do zębów

Wyciśnij białą pastę do zębów, aby wypolerować srebro. Nie używaj pasty w formie żelu lub wybielającej, ponieważ nie zadziałają.

Czyść klawiaturę pędzlem do cieni

We wszystkich małych zakamarkach klawiatury mogą zbierać się zanieczyszczenia, szczególnie jeśli jesz przy biurku. Jednak przejechanie jej pędzlem do makijażu może wyczyścić te zakamarki zostawiając czystą klawiaturę. Pamiętaj, aby do tego celu użyć starego pędzla lub porządnie go umyć zanim wrzucisz go z powrotem do swojej kosmetyczki.

Czyść drewno i skórę oliwką dla dzieci

Użyj oliwki dla dzieci do czyszczenia drewnianych mebli, a nawet skórzanych torebek czy butów. Nada im ona blasku, usunie plamy od wody oraz sprawi, że drewno będzie odporne na wodę. Dodatkowo będzie miało świeży zapach.

Eyeliner może służyć jako długopis

Musisz zapisać numer telefonu kiedy nie ma cię w domu? Użyj do tego konturówki do ust lub eyelinera, które świetnie się do tego nadadzą. Nie używaj szminki, ponieważ może się ona łatwo złamać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama