Reklama

8 ciekawych zastosowań nieświeżego wina

Wino z pewnością to dokonały napój, który przynosi wiele korzyści dla organizmu. Oczywiście, kiedy spożywany jest z umiarem. Prócz spożywania wina, może być ono używane w życiu codziennym, do celów kosmetycznych jak i ogrodnictwie. Czy wszyscy są świadomi niezwykłych właściwości wina? Dowiedz się z artykułu.

Czyszczenie szyb

Jeśli masz w lodówce butelkę wina, którego data ważności upłynęła, nie wyrzucaj go. Wino może być nie zastąpionym środkiem do mycia okien.

Maseczka na twarz

Czerwone wino zawiera wiele aminokwasów, które są doskonałymi przeciwutleniaczami. Maseczka z wina pomoże przywrócić gładkość i elastyczność skórze.

Usuwanie plam

Jeśli przypadkowo rozlejesz wino czerwone na ubranie, możesz je usunąć przy pomocy wytrawnego wina. Wszystko za sprawą wysokiej kwasowości wina. Ponadto, białe wino pomoże usunąć tłuste plamy.

Pielęgnacja włosów

W czerwonym winie zawarty jest resweratrol. Zapobiega on wypadaniu włosów. Dzięki niemu włosy będą lśniące i miękkie. Włosi często płuczą swoje włosy w

czerwonym winie.

Dezynfekcja owoców

Wytrawne wino ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu mogą być w nim płukane jagody i owoce. Wyniki badań pokazują, że wino skutecznie neutralizuje bakterie i zarazki.

Pułapka na muszki owocówki

Popularnym sposobem na pozbycie się muszek to ocet jabłkowy, lecz nie mniej skutecznie przyciąga je wino. Zrób lejek z papieru, by muchy mogły wlecieć do środka słoika z winem, ale nie mogły z niego wydostać.

Siniaki, skaleczenia

W winie znajdziemy flawonoidy, które przyspieszają gojenie się urazów. Jeśli nie masz lodu. Przygotuj i przyłóż opatrunek z wina.

Nawożenie

Ogrodnicy wierzą, że kompost można zastąpić czerwonym winem. Dodaj kilka kropli wina do gleby. Wytworzy ono korzystne bakterie, które przyczyni się do zwiększenia wzrostu siewek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama