Reklama

7 trików z wykorzystaniem oliwki dla dzieci w domu

Oliwka dla dzieci może być wykorzystana na wiele sposobów. Jest to prawdziwie wielozadaniowy produkt. O jej właściwościach nawilżających, które możesz wykorzystać w kosmetyce zapewne słyszeli już wszyscy. Jako pomoc w sprzątaniu domu również jest niezawodna. Poznaj więc kolejne zaskakujące zastosowania oliwki dla dzieci. Oto lista 7 niestandardowych, ale jednocześnie skutecznych zastosowań oliwki dla dzieci. Z pewnością przypadną ci do gustu.

Reklama

Rozplącz biżuterię

Poplątana biżuteria jest zmora każdej posiadaczki łańcuszków, naszyjników czy bransoletek. Aby szybko i bez większych problemów rozplątać supły weź odrobinę oliwki dla dzieci i pocierając między palcami splątaną biżuterię nasmaruj cały łańcuszek. Dzięki temu węzeł szybko się rozplącze.

Zacinający się suwak

Zamki błyskawiczne lubią się zacinać. Aby temu zaradzić weź miękką szmatkę i natrzyj nią powierzchnię zamka z obu stron. Dzięki temu suwak z łatwością będzie się poruszał w górę i w dół.

Wyczyść meble

Za pomocą oliwki dla dzieci możesz szybko i dokładnie wyczyścić meble. Nanieś na miękką ściereczkę odrobinę oliwki dla dzieci i wcieraj ją w meble okrężnymi ruchami. Następnie drugą, suchą szmatką wypoleruj powierzchnię, aby nie była zbyt tłusta. Kurz nie będzie osiadał z powrotem, pozostanie na szmatce. Dodatkowo meble zyskają piękny, blask i będą wyglądały jak nowe.

Wypoleruj chromowane powierzchnie

Chromowane powierzchnie są piękną ozdobą, jednak utrzymanie ich w czystości jest prawdziwą zmorą. Odbijające się odciski dłoni i palców, smugi, wszystkiemu temu możesz zaradzić dzięki najzwyklejszej oliwce dla dzieci. Wystarczy, że naniesiesz odrobinę na miękką szmatkę i natrzesz nią powierzchnię. Po chwili wypolerujesz drugą, suchą ściereczką i gotowe. Chromowane powierzchnie będą lśnić jak nowe.

Usuń farbę olejną z dłoni

Jeżeli w trakcie malowania farbą olejną ubrudziłeś sobie dłonie, to łatwo możesz pozbyć się tego za pomocą oliwki dla dzieci. Umyj ręce ciepłą wodą z mydłem, a następnie nanieś odrobinę oliwki na wacik kosmetyczny i pocieraj zabrudzone miejsce. Dzięki temu farba łatwiej zejdzie z dłoni, a skóra pozostanie czysta i nie podrażniona chemicznymi rozpuszczalnikami.

Zapobiegaj tworzeniu się kamienia na ściankach kabiny prysznicowej

Twoja kabina prysznicowa pozostanie czysta, bez śladu osadów i kamienia, jeżeli natrzesz ją niewielką ilością oliwki dla dzieci. Weź miękką szmatkę i wylej na nią odrobinę oliwki dla dzieci. Natrzyj szklane ścianki kabiny cieniutką warstwą i pozostaw do wyschnięcia. Po tym zabiegu woda będzie łatwiej spływała z powierzchni kabiny, a kamień i osad nie będzie się już osadzał.

Zrób nawilżane chusteczki

Do zrobienia domowych chusteczek nawilżanych dla dzieci potrzebujesz ½ rolki ręczników papierowych, jedną łyżkę  szamponu dla dzieci, żelu do mycia dzieci lub mydła dla dzieci, szklankę wody i ½ - 1 łyżki oliwki dziecięcej. Pomieszaj wszystkie mokre składniki ze sobą. Ułóż papierowe ręczniki w dużej misce i zalej je miksturą. Pozostaw na około 10 minut do nasiąknięcia. Po tym czasie przekręć ręczniki na drugą stronę i pozostaw kolejne 10 minut. Następnie wyjmij chusteczki z płynu, pozwól odpłynąć nadmiarowi cieszy i zamknij je w szczelnym, plastikowym pojemniku, aby nie wysychały. Używaj jak zwykłych dziecięcych chusteczek. Możesz również użyć celulozowych szmatek, lub pociętych bawełnianych ściereczek.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama