Reklama

7 sposobów na wykorzystanie kofeiny do sprzątania

Wiele osób korzysta z dobroczynności gorących napojów z kofeiną w godzinach porannych lub zimnych napojów energetyzujących w godzinach popołudniowych. Napoje zawierające kofeinę mogą być czymś więcej, niż tylko źródłem dodatkowej energii. Można nimi wyczyścić wszystko – od okien do podłogi. Sprawdź te proste i nieoczekiwane sposoby sprzątania kofeiną.

Czarna herbata na lśniące okna

Kwas taninowy w czarnej herbacie rozpuszcza brud i tłuszcz, dzięki czemu jest prostym i łatwym w użyciu środkiem czyszczącym. Wlej litr wrzącej wody do miski z 3 torebkami czarnej herbaty. Niech nasiąkają, aż napar całkowicie ostygnie. Następnie wlej mieszankę do butelki z rozpylaczem i zabierz się do pracy.

Czyszczenie toalety z colą

To prawda! Puszka Coca-Coli to wszystko, czego potrzebujesz do wyczyszczenia toalety. Wystarczy wlać puszkę do muszki i pozostawić na noc. Użyj szczotki toaletowej, następnie przepłucz kilkakrotnie i zmyj wszelkie resztki cukru.

Lodówka odświeżona kawą

Jeśli lodówka jest coraz brudniejsza, ustaw miskę świeżych fusów wewnątrz niej. Będą one pochłaniać wszelkie zapachy. Aromatyczny zapach pysznego espresso to zawsze o wiele lepsza sytuacja, nić zapach zgniłych jaj lub ryby, czyż nie?

Podłogi odświeżone herbatą

Kiedy następnym razem będziesz wycierać swoje drewniane podłogi, spróbuj użyć do tego herbaty. Zaparz dużą porcję i pozostaw do ostygnięcia. Nałóż na podłogę lekko wilgotnym mopem lub ścierką. Tanina obecna w herbacie usunie kurz i brud, zmniejszy widoczność zadrapań i wgnieceń. Jak w przypadku każdego mycia podłogi, należy najpierw sprawdzić w niewidocznym miejscu, czy środek nie wyrządza szkód.

Usuń farbę i rdzę

Czyścisz starą komodę lub drzwi? Usuń starą farbę i rdzę z mebli w mgnieniu oka! Umieść wszystkie gałki, klamki i zawiasy w szklance coli. Pozostaw na 24 godziny, a następnie po prostu wytrzyj resztki sztywną szczotką i spłucz.

Czyszczenie kratek grilla

Resztki twojej porannej kawy mogą przydać się do czyszczenia grilla. Wystarczy namoczyć kratki w mocnej kawie na około godzinę, a następnie usunąć brud twardą szczotką i spłukać.

Odnawianie dywanów

Jeśli twoje dywany śmierdzą, posyp je suchymi liśćmi herbaty. Pozostaw herbatę na 20 minut lub więcej, następnie jak zwykle odkurz dywan.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama