Reklama

7 sposobów na wykorzystanie alkoholu podczas sprzątania

Alkohol czy to izopropylowy czy zwykły spirytus salicylowy jest substancją, która ma bardzo szerokie zastosowanie. Można znaleźć go we wszystkich sklepach chemicznych, większości aptek i w sklepach internetowych. Z pewnością sprawdzi się do umycia lustra, ale ma również wiele innych zastosowań. Jeżeli chcesz poznać 7 sposobów w jakie możesz wykorzystać alkohol  podczas sprzątania, to koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.

Reklama

Wyczyść świece

Jeżeli twoje świece pokryła warstwa kurzu, wyglądają na stare i zniszczone. To wcale nie musisz ich wyrzucać. Możesz wyczyścić stare świece alkoholem. Wystarczy,  że miękką szmatką, namoczoną w tym właśnie płynie, przetrzesz świece i gotowe. Będą wyglądały jak nowe.

Usuń lepkie pozostałości cen i etykiet

Chyba nie ma nic bardziej irytującego, niż ściąganie etykiet z nowych lśniących przedmiotów, na których pozostaje gruba warstwa kleju. Szybko staje się ona magnesem na zabrudzenia, a wyczyszczenie jej jest trudnym zadaniem. Albo raczej było. Od dziś użyj w tym celu alkoholu. Namocz szmatkę lub palec i wcieraj w etykietę. Po chwili sama odejdzie, nie zostawiając ani śladu po kleju.

Wyczyść okulary

Okulary często brudzą się, a tłuste plamy są ciężkie do usunięcia. Jeżeli nie chcesz kupować drogich płynów do czyszczenia okularów, użyj właśnie alkoholu. Dzięki niemu powierzchnia szkiełek będzie przejrzyście czysta. Co więcej, alkohol pomoże zdezynfekować twoje okulary. Oczy są bardzo wrażliwe i nie należy ich narażać na kontakt  niebezpiecznymi bakteriami. Dlatego czyść twoje szkła regularnie alkoholem, aby pozbyć się wszystkich niebezpiecznych drobnoustrojów i zapewnić twoim oczom zdrowie.

Spraw, by twoje lustro lśniło jak nigdy przedtem

Jeżeli chcesz wyczyścić twoje lustro, bez smug i w szybki sposób, użyj alkoholu. Spryskaj nim miękką szmatkę i dokładnie przetrzyj powierzchnię kolistymi ruchami. Wszelkie zabrudzenia poddadzą się bez wysiłku, a twoje lustro zalśni czystością, jak nigdy wcześniej.

Wyczyść żaluzje

Żaluzje okienne okienne są prawdziwym zbieraczem kurzu i zanieczyszczeń. Kiedy już postanowisz je umyć, zadanie może okazać nie tak łatwe jak nam się wcześniej wydawało. Jednak nie znaczy to, że jest niemożliwe. Wystarczy, że płaskie narzędzie (na przykład szpatułkę do pieczenia ciast) owiniesz miękką szmatką, namoczoną w alkoholu i zabezpieczoną gumką recepturką. Przetrzyj żaluzję i gotowe.

Uniwersalny środek do czyszczenia

Alkohol tak naprawdę nadaje się do wyczyszczenie każdej powierzchni. Poradzi sobie z myciem luster, szklanych i stalowych powierzchni, tłustych plam czy zaschniętych osadów. Do tego szybko się rozpuszcza, więc nie wymaga długiego szorowania i zmywania dużą ilością wody.

Wyczyść narzędzie ogrodowe

Jeżeli pracujesz w ogrodzie, zdajesz sobie sprawę jak ważne jest utrzymanie wszystkich narzędzi w czystości. Pozostałości starych i chorych upraw mogą zarazić młode rośliny, a gnijące elementy przenosić zarazki. Dlatego zawsze po użyciu narzędzi, przemyj je ciepłą wodą z mydłem, a następnie namocz w alkoholu przez 1-2 minut. Po tym czasie narzędzia wyciągnij i przetrzyj szmatką do sucha. Będą czyste, zdezynfekowane i gotowe do kolejnego użycia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama