Reklama

7 sposobów na utrzymanie bieli ubrań

Wszyscy mamy ulubione ubrania, które chcemy ciągle nosić. Niestety nic nie trwa wiecznie i bardzo często ciuchy te (szczególnie białe) bardzo szybko się zużywają. Jednak możesz przedłużyć ich życie jeśli odpowiednio o nie zadbasz. Aby zabezpieczyć swoje ulubione ubrania wystarczy kilka przedmiotów domowego użytku. Dzięki nim zapobiegniesz ich szarzeniu oraz powstawaniu żółtych plam. Zebraliśmy najbardziej popularne i efektywne sposoby na przedłużenie życia twojej garderoby, tak aby jak najdłużej wyglądała jak nowa.

Usuwanie upartych plam

Wlej 2 litry wody do dużego garnka i zagotuj ją. Wyciśnij sok z 3 cytryn. Do gorącej wody wsyp 1 łyżkę soli. Następnie dodaj sok z cytryny i 1/4 szklanki proszku do prania. Mocz ciuchy w mieszance przez około 40 minut, a następnie opłucz je w czystej wodzie 2 lub 3 razy.

Rozwieś do wyschnięcia.

Pamiętaj: metoda ta pomoże ci również pozbyć się plam z potu pod pachami oraz na kołnierzyku.

Białe koszule jeszcze bielsze

Posyp plamę 1 łyżką proszku do pieczenia. Przekrój cytrynę na pół i potrzyj nią zabrudzenie. Pozostaw na 15 minut, a następnie wypierz jak zwykle ciepłą wodą.

Uwaga: metoda ta używana jest często do usuwania żółtych plam pod pachami w białych koszulach. Możesz również zrobić pastę z proszku do pieczenia i soku z cytryny, a następnie wetrzyj ją w plamę.

Wybielacz

Pokrój 2 cytryny i dodaj je do miski z zagotowaną wodą (1 litr). Umieść swoje białe rzeczy w misce i pozostaw je na 40 minut. Po tym czasie wypierz jak zwykle w pralce.

Rada: cytryna jest dobrym środkiem czyszczącym ubrania i nie niszczy materiału.

Pranie delikatnych ubrań

Wymieszaj 1/4 środku do prania z 1/4 szklanki wody utlenione i dodaj to do 2 litrów ciepłej wody. Mocz ubrania w mieszance przez około 30 minut, a następnie je wypłucz.

Pamiętaj: aby zachować jakość ciuchów wybierz odpowiedni środek do prania. Metoda ta nadaje się do prania wełnianych ubrań oraz innych delikatnych materiałów.

Intensywne pranie

Dodaj 1/4 wody utlenionej oraz 4 krople amoniaku do litra wody. Mocz ciuchy w mieszance przez 10 minut. Następnie wszystko wypłucz.

Uwaga: mieszanka ta jest silniejsza niż inne, dlatego jest bardziej efektywna. Pamiętaj, aby podczas jej używania założyć rękawiczki.

Naturalny zmiękczacz do ubrań

Namaczaj ciuchy przez 40 minut w mieszance litra wody i 1/2 szklanki octu. Jeśli chcesz się pozbyć plam z potu, polej je bezpośrednio octem i potrzyj je mydłem.

Uwaga: ocet nie tylko wybiela ubrania, lecz także działa jak naturalny zmiękczacz.

Pranie pościeli

Umieść pościel w misce z kwaśnym mlekiem i pozostaw ją na 1-2 godziny. Następnie upierz jak zwykle. Jeśli to konieczne namaczanie możesz powtórzyć.

Trick: metoda ta nie tylko pomoże ci przedłużyć trwałość swojej pościeli, lecz także sprawi, że będzie ona bardziej miękka i przyjemna dla skóry.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama