Reklama

7 sposobów, by pranie było łatwiejsze

Czy pralka to twój wróg? Nie ma w tym nic wstydliwego. Nie ma jednak co odkładać go wciąż na później i później. Brudne ubrania bardzo szybko się gromadzą, a nikt nie ma ochoty spędzać całego dnia na praniu. Więc, by pomóc ci odzyskać choć część tego czasu przedstawiamy 7 prostych porad dzięki którym pranie będzie łatwiejsze. .

Reklama

Posortuj

Idź do sklepu i kup 5 tanich koszy na pranie. Oznacz każdy z nich jako jasne, ciemne, delikatne, ręczniki i pościel, pilne (dla trudnych przypadków lub czyszczenia na sucho).

Przypisz dni

Stwórz grafik tak, by każdy członek rodziny był danego dnia odpowiedzialny za zrobienie prania. Nastawienie pralki raz czy dwa co jakiś czas jest łatwiejsze, niż nadrabianie zaległości z całego tygodnia w weekend.

Zrób zapasy

Nic nie zatrzymuje prania tak skutecznie jak brak konkretnego detergentu lub odplamiacza. Podstawowym wyposażeniem jest zwykły proszek do prześcieradeł, ręczników i zwykłych ubrań, delikatny proszek do prania ręcznego, a także wybielacz.

Omiń koszyk

W specjalnych przypadkach takich jak przepocone lub mokre rzeczy, nie wrzucaj ich do kosza, tylko zrób pranie od razu. W ten sposób nic nie spleśnieje, a ubrania będą gotowe na następny dzień.

Zmywalne markery

Wszyscy popełniamy błędy, szczególnie gdy się spieszymy – możemy wtedy przez pomyłkę wrzucić do suszarki coś, co powinno wyschnąć normalnie. Żeby uniknąć takich sytuacji, proponujemy napisanie przypomnienia na suszarce, a gdy pralka skończy prać, możesz je zmazać

i zrobić wszystko jak należy.

Ustaw alarm w telefonie

Funkcja minutnika w telefonie bywa bardzo przydatna, szczególnie jeśli chodzi o przypomnienie nam, że pralka skończyła już prać i powinniśmy wywiesić pranie. Dzięki temu nie zapomnisz o niewywieszonych ubraniach i nie będziesz musiał prać wszystkiego jeszcze raz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama