Reklama

7 pomysłów do czego wykorzystać zmywacz do paznokci

Zmywacz do paznokci jest wyjątkowo wielofunkcyjną substancją. Oprócz jego głównego zastosowania, pomoże ci również w sprzątaniu, usuwaniu plam i wielu innych czynnościach. Jeżeli chcesz poznać wszystkie możliwości użycia zmywacza do paznokci, to przedstawiamy listę 8 zaskakujących zastosowań zmywacza do paznokci. Przeczytaj wszystkie, a z pewnością zainteresują cię i być może okażą się dla ciebie przydatne.

Reklama

Wyczyść klawiaturę

Klawiatura komputerowa jest prawdziwym składowiskiem okruszków, brudu i zarazków. Jeżeli chcesz się ich pozbyć bez  zbędnego wysiłku, użyj zmywacza do paznokci. Namocz w nim starą szczoteczkę do zębów lub wacik kosmetyczny i przetrzyj całą klawiaturę. W ten sposób pozbędziesz się nie tylko brudu, ale również zarazków znajdujących się na klawiszach. Szczoteczka jest na tyle precyzyjna, że bez problemu dotrzesz dzięki niej do przestrzeni pomiędzy klawiszami.

Zmyj farbę z okien

Jeżeli malując drzwi albo okna część farby zamiast na framudze wylądowała na oknie, nie musisz się przejmować. Weź patyczek do uszu i delikatnie pocieraj zabrudzenie. Możesz również nanieść niewielką ilość zmywacza i pozostawić na plamie przez kilka minut. Po tym czasie wystarczy zetrzeć zmywacz, a plama sama odejdzie.

Usuń zadrapania z podłogi

Jeżeli masz podłogę wyłożoną płytkami lub plastikowymi panelami, to zmywacz do paznokci pomoże ci ją posprzątać i pozbyć się drobnych rys z jej powierzchni. Uporczywe zabrudzenia poddadzą się mieszance 1 części zmywacza i 3 części wody. Po drobnych rysach i zadrapaniach również nie będzie śladu.

Zdezynfekuj akcesoria kosmetyczne

Wszystkie akcesoria kosmetyczne wymagają regularnego czyszczenia. W końcu nie chcesz aby na twojej zalotce lub nożyczkach do paznokci rozwijały się bakterie. Najlepiej w tym celu spisze się zmywacz do paznokci. Nasączonym w zmywaczu wacikiem przetrzyj wszystkie akcesoria. Jeżeli boisz się, że mogą cię podrażniać, umyj je dodatkowo w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i dokładnie wysusz.

Napraw zaschnięty korektor

Jeżeli twój korektor do długopisu zacznie zasychać, nie musisz go wyrzucać. Wystarczy, że dodasz do niego odrobinę zmywacza do paznokci i energicznie wstrząśniesz. Zmywacza użyj również jeżeli masz problem z odkręceniem zaschniętej zakrętki. Przetrzyj ją wówczas wacikiem nasączonym w zmywaczu, a po chwili bez problemu odkręcisz korektor.

Odśwież stary lakier do paznokci

.

Jeżeli masz mnóstwo starych lakierów do paznokci, które nie nadają się już do użytku, ponieważ są zbyt gęste, nie musisz ich wyrzucać. Istnieje sprawdzona metoda odświeżenie starych lakierów do paznokci. Wystarczy, że dodasz do zastygającego kosmetyku odrobinę zmywacza do paznokci i energicznie wstrząśniesz buteleczką. Dzięki temu lakier szybko odzyska starą formułę i bez problemu pomalujesz nim paznokcie.

Wyczyść wannę

Osady na siankach wanny i kamień z twardej wody są niezwykle trudne do usunięcia. Jeżeli akurat skończył się twój środek czyszczący użyj zmywacza do paznokci. Rozcieńcz go z niewielką ilością wody i przetrzyj zabrudzenia. Dzięki temu osad zniknie bez zbędnego wysiłku, a wanna zalśni czystością.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama