Reklama

7 niewiarygodnie prostych sposobów organizowania twojej szafy

Czy twoje szuflady rozpierane są przez skarpetki bez pary, stroje kąpielowe, kapelusze i rękawiczki? Przechowywanie rzeczy w szafie staje się prawdziwą sztuką. Zawsze wydaje się, że istnieje zbyt wiele ubrań, a zbyt mało miejsca by je pomieścić. Czy rzeczywiście tak właśnie jest? W tym artykule postaram się przedstawić ci kilka sekretów, które ułatwią ci organizację twojej szafy, dzięki czemu twoje ubrania zachowają świeżość na dłużej, a ty oszczędzisz miejsce w twojej szafie i bez problemu zamkniesz drzwi, do dzieła !

1. Pozbądź się rzeczy, których nie potrzebujesz

Taka to już nasza mentalność- „schowam, może się przyda, może jeszcze będę w tych chodził czy chodziła” i zwykle kończy się to tym, że rzecz zalega w szafie kila miesięcy po czym staje się nam nieużyteczna. Bądźmy ze sobą szczerzy i uporządkujmy ubrania, w których nie chodzimy. Przejrzyj rzeczy, w których chodziłaś kilka lat temu i nie oszukuj siebie, że jeszcze kiedyś ją włożysz. Ludzka psychika jest tak skonstruowana, że mamy ochotę nosić nowe rzeczy, te które nam samym się podobają, które są w jakiś sposób modne, lecz pozostała w nas ta myśl, kiedy nasza babcia mówiła „nie wyrzucaj tego, czy tamtego”, bo niestety tak było- w czasach dwudziestolecia między wojennego, wojny i tuż po wojnie ciężko było dostać wymarzone ubrania, a czasami nawet materiał na nie. Te czasy mamy już za sobą, świat się zmienił, my również powinniśmy zaakceptować nową rzeczywistość. Nie musisz od razu wyrzucać wszystkich starych ubrań, możesz wykonać z nich ciekawe ozdoby, modny klosz na swoją lampę, pokrowiec na krzesło, koc ze skrawków materiału i tak dalej- ogranicza Cię tylko twoja kreatywność. Może to zająć trochę czasu, ale wynik sprawi, że będziesz czuła się dobrze.

2. Sezonowe przechowywanie

Jesień, zima, wiosna, lato- każda z tych pór roku, ma zwykle przygotowany inny zestaw rzeczy, które nosimy. Jeśli przed tobą wiosna, czas odłożyć rzeczy, które nosiłaś na jesień, ponieważ nie będą ci one potrzebne w najbliższym czasie. Możesz je poukładać w specjalnych skrzyniach z tworzywa sztucznego- przygotowanych specjalnie by chować je pod łóżko, lub też wyposażyć swój pokój w drewnianą ozdobną skrzynię, w której poukładasz wszystkie te rzeczy.

3. Inteligentne sortowanie

Inteligentne sortowanie ubrań pozwala szybko odnaleźć to czego szukamy. Istnieje kilka sposobów czy reguł, aby podzielić rzeczy w taki sposób, by łatwo można było je odnaleźć. Przykładowo możesz posortować ubrania według koloru, rodzaju materiału, lub też na górną i dolną połowę ciała tak jak na przykład koszulki i swetry na górnych półkach, a spodnie, spódnice na drążku lub na półkach poniżej. Wielu ludzi przechowuje w swoich szafach również ręczniki, pościele itd. Ręczniki powinny się znajdować w odpowiedniej szafce w twojej łazience, a jeśli takiej nie masz to w odpowiedniej komodzie znajdującej się blisko łazienki. Pościele powinny znajdować się w pojemnikach w łóżku lub pod łóżkiem, w miejscach specjalnie na to przygotowanych. Możesz przygotować sobie na te dwa elementy również osobny regał w twojej pralni. Przyznaj, że ręczniki nie są ci potrzebne w szafie znajdującej się w twojej sypialni.

4. Mali pomocnicy

Takie drobne szczegóły jak wieszaki z klipem, przezroczyste pojemniki i kosze pomogą ci lepiej zorganizować przechowywanie i oszczędzić miejsce w szafie. Dla wygody, można napisać na pojemnikach i skrzynkach co się w nich znajduje. Przykładowo „ skarpetki”, „rajstopy” i tak dalej.

5. Przechowywanie butów i toreb

Każda para obuwia i worek powinien mieć swoje miejsce w szafie. Kozaki i buty najlepiej przechowywać na dolnej półce. Dla wygodny, można zrobić mały drążek do powieszenia wysokich butów przy pomocy specjalnych wieszaków. To pomoże utrzymać ich właściwy kształt i zapobiegać zgnieceniom.

6. Ubrania w szufladach

Nie jest tajemnica, że szuflady najładniej wyglądają, kiedy jest w nich porządek. Również my otwierając ją czujemy się lepiej kiedy jest w niej ładnie, niż gdyby był totalny chaos. Aby ułatwić sobie sprzątanie i aby zmieścić jak najwięcej rzeczy jak to możliwe, trzeba zwijać ubrania w rulonik i ustawiać je w pozycji pionowej. Wygląda to znakomicie, jest praktyczne i estetyczne. Ubrania można rozdzielać przy pomocy stworzonej z kartonu partycji lub opakowań rurowych pozostałych po zakupach. Jest to bardzo wygodny sposób na przechowywanie bielizny, koszulek, skarpetek i szalików.

7. Jak utrzymać świeżość ubrań?

Przed włożeniem wełnianych ubrań do szafy, musisz je dobrze przewietrzyć. Najlepiej zrobić to na zewnątrz. Przed magazynowaniem sezonowych ciuchów powinniśmy je najpierw wyprać, oczyścić, wysuszyć, a następnie umieścić w plastikowych workach. Pozostaw szafę otwartą, aż znikną z niej wszystkie niepokojące zapachy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama