Reklama

7 niesamowitych zastosowań majonezu

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy ale majonez nie użyteczny tylko w kanapkach czy sałatkach. Istnieje wiele innych jego zastosowań. Możesz nim usunąć klejącą się gumę czy plamy na drewnie. Pomyśl o nim jak o kolejnym nie-chemicznym środku, który może ci się przydać.

Reklama

Wyczyści pomazane kredkami powierzchnie

Jeśli początkujący Picasso zostawi graffiti zrobione kredkami na ścianach, to weź głęboki oddech i przetrzyj dane miejsce majonezem, a następnie odczekaj kilka minut. Po tym czasie przetrzyj ponownie ścianę mokrą ściereczką, aby pozbyć się pozostałości majonezu. Po tym możesz przetrzeć ścianę suchym ręcznikiem. Nie stosuj tej metody na lakierowanych powierzchniach, ponieważ możesz pozostawić na nich tłuste plamy. A teraz schowaj kredki!

Ucisz skrzypiące drzwi

Jeśli masz głośno chodzące zawiasy i brak WD, to łap za majonez. Może być on użyty jako smar. Usuń sworzeń zawiasu i posmaruj go majonezem, Następnie przykręć go z powrotem i usuń pozostałości majonezu wilgotną ściereczką.

Odklej naklejki

Aby usnąć upartą naklejkę z ceną, posmaruj ją niewielką ilością majonezu i pozwól, aby się wchłonął. Następnie usuń ją używając ściereczki lub szczotki o miękkich włóknach.

Usuń plamy z drewna

Olej zawarty w majonezie może usunąć wilgoć ze stolika do kawy lub innej drewnianej powierzchni. Jeśli masz plamy powstałe przez wodę, to wetrzyj odrobinę majonezu w dane miejsce.

Wypoleruj liście roślin

Kiedy liście dużych roślin są zakurzone, to nie docierają do nich wszystkie składniki odżywcze ze słońca. Starym trickiem jest wypolerowanie ich majonezem. Dzięki temu przywrócisz im blask i będą one mogły przeprowadzić fotosyntezę.

Pozbądź się gumy

Pozbądź się gumy z podeszwy buta zanim przyklei się ona do dywanu. Wetrzyj majonez między bieżniki buta, aż guma zacznie odchodzić. Następnie wyjmij ją za pomocą noża,

Zlikwiduj rysy na meblach

Możesz wierzyć bądź nie, ale majonez może pomóc usunąć małe zarysowania na meblach. Wypełnij je majonezem i pozostaw na noc. Włókna drewna zmniejszą się, przez co zmniejszy się również rozmiar oraz widoczność zarysowań. Pozostałości majonezu możesz zetrzeć, a jeśli jest taka potrzeba, to powtórz zabieg.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama