Reklama

7 ciekawych zastosowań zasypki dla niemowląt

Istnieje bardzo wiele zastosowań zasypki dla niemowląt. Jest to wielofunkcyjny środek, który potrafi znacznie więcej niż tylko pielęgnować skórę naszego dziecka. Poznaj 7 ciekawych zastosowań zasypki, które pozwolą ci zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Reklama

Oczyszcza książki z tłustych plam

Jeśli strony naszej książki kucharskiej pokryte są tłuszczem, posyp je lekko zasypką dla niemowląt i zostaw na około godzinę. Następnie weź ściereczkę i staranie wytrzyj każdą stronę - będą wyglądać jak nowe! Jest to wygodny sposób na odświeżenie starych książek np. przed oddaniem ich na cele dobroczynne. Można również wykorzystać ten sposób do usuwania tłuszczu z kart do gry.

Odświeża prześcieradła

Jeśli nasze prześcieradło intensywnie pachnie potem (zwłaszcza latem) nie umieszczaj go od razu w pralce! Oszczędź trochę pieniędzy i energii wykorzystując tę sprytną metodę. Wystarczy obficie rozprowadzić na prześcieradle zasypkę dla niemowląt - zarówno przed, jak i po smacznie przespanej nocy. Substancja skutecznie wchłonie wilgoć i sprawi, że nasze prześcieradło zachowa świeży zapach.

Pomaga w utrzymaniu czystości butów i nóg

Zasypka dla niemowląt, rozprowadzona na buty i stopy każdego ranka, pomoże wchłonąć pot i utrzymać ich przyjemny zapach. Można użyć jej również do szybkiego odświeżenia nóg w ciągu aktywnego dnia. Sztuczka ta działa bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli nie korzystasz z skarpetek. Zasypka skutecznie pochłania wilgoć i ukrywa nieprzyjemne zapachy.

Oczyszcza skórę z piasku

Jeśli wybierasz się na plażę, nigdy nie zapominaj o butelce zasypki dla niemowląt. Nasze dzieci nigdy więcej nie będą narzekać na irytujący piasek na ich stopach i palcach. Wystarczy pokryć skórę małą dawką tej substancji. Szybkie usuwanie uciążliwych drobinek piasku stanie się dziecinnie łatwe - wystarczy dobrze wytrzeć skórę.

Przedłuża działanie dezodorantu

Po skorzystaniu z dezodorantu możesz rozprowadzić na skórze odrobinkę zasypki dla niemowląt. Zapewni nam to dodatkową warstwę ochronną i wspomoże dezodorant w walce z potem. Dzięki temu nie będziesz musiał wielokrotnie używać kosmetyków w ciągu dnia - wystarczy nałożyć kolejną dawkę zasypki. Zasypka sprawi również, że nasza skóra (nawet w bardzo upalne dni) będzie świeższa i mniej lepka.

Odświeża sierść zwierząt

Jeśli futro naszego domowego zwierzaka pachnie nieprzyjemnie możesz łatwo temu zaradzić. Wystarczy odrobina zasypki dla niemowląt i dokładne szczotkowanie. Substancja ta odtłuszcza sierść zwierząt i powinna znaleźć stałe miejsce w procesie ich pielęgnacji. Wcześniej upewnij się jednak, czy przypadkiem nie używasz zasypki zawierającej talk.

Spełnia rolę suchego szamponu

Możesz również wykorzystać zasypkę na własnej grzywie! Używaj jej jako alternatywy dla drogich, suchych szamponów - wystarczy delikatnie wetrzeć ją w skórę głowy. Zasypka skutecznie wchłonie tłuszcz i poprawi zapach naszych włosów. Alternatywnym sposobem jest posypanie nią grzebienia lub szczotki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama