Reklama

6 sposobów na wyczyszczenie aluminium

Twoje aluminiowe przybory kuchenne widziały już lepsze czasy? Z czasem stały się przybrudzone, a plam nie jest w stanie usunąć żaden nawet najlepszy środek. Dla ciebie przygotowaliśmy kilka domowych skutecznych sposobów na wyczyszczenie garnków i przyborów kuchennych z aluminium. Oto 6 prostych sposobów.

Soda oczyszczona i woda utleniona

Soda oczyszczona jest skutecznym środkiem do czyszczenia brudnego aluminium oraz srebra. Do przygotowania środka będą potrzebne: 1 łyżka sody oczyszczonej, 2 łyżki wody utlenionej. Brudne aluminiowe naczynie polej wodą utlenioną. Następnie posyp sodą. Teraz za pomocą szczotki lub szorstkiej gąbki wyczyść naczynie. Po zakończonym szorowaniu umyj naczynie pod bieżącą wodą.

Uwaga: aluminium szybko reaguje z sodą i może powodować przebarwienia. Używaj jej w umiarkowanych ilościach.

Kwasek cytrynowy i sok z cytryny

Kwas cytrynowy i sok z cytryny są łagodnym środkiem czyszczącym i świetnie usuną plamy z aluminium. Potrzebujesz: 1 łyżki soku z cytryny i 1 łyżki kwasku cytrynowego, a także szczoteczkę. Połącz ze sobą kwasek cytrynowy z sokiem. Otrzymaną miksturę przelej na brudne naczynie i za pomocą szczotki porządnie wyszoruj. Po zakończonym czyszczeniu umyj naczynie pod wodą.

b>Mąka, sól i ocet

Mieszanka mąki, soli i octu to inny domowy i skuteczny środek do czyszczenia naczyń aluminiowych. Do przygotowania mieszanki potrzebujesz: 1 łyżki mąki, 1 łyżeczki soli oraz 1 łyżkę octu. Wymieszaj wszystkie składniki razem na gładką pastę. Teraz nałóż pastę na zabrudzone naczynie i zostaw na 30-40 minut. Następnie wyszoruj naczynie, opłucz i osusz.

Ketchup

Ketchup, jak wcześniej podane środki, jest równie skuteczny w czyszczeniu aluminiowych garnków i przyborów kuchennych. Rozetrzyj odrobinę ketchupu na naczyniu i pozostaw do działania na 20 minut. Następnie delikatnie przetrzyj miękką ścierką i spłucz wodą.

Ocet i woda

Kwas octowy obecny w occie jest cudownym środkiem na pozbycie się plam z tłuszczu i oleju na przedmiotach aluminiowych. Zacznij od rozcieńczenia octu w wodzie. W dwóch łyżkach wody rozpuść jedną łyżkę octu. Zanurz gąbkę w otrzymanym roztworze i przeczyść aluminium. Za pomocą szczoteczki z łatwością dosięgniesz trudno dostępnych miejsc. Po zakończonym czyszczeniu, umyj naczynie w czystej wodzie.

Płyn do naczyń i ocet

Połączenie płynu do mycia naczyń i octu działa zadziwiająco dobrze. Z łatwością może przywrócić blask i połysk naczyniom z aluminium. Do wyczyszczenia aluminium potrzebujesz: 1 łyżki płynu do naczyń oraz 3 łyżki octu. W małej miseczce połącz składniki. Następnie zanurz w roztworze szczoteczkę i przeczyść nią całą zabrudzoną powierzchnię naczynia. Po zakończonym czyszczeniu, naczynie przemyj pod bieżącą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama