Reklama

6 przedmiotów, których nie powinno się trzymać w łazience

Lista przedmiotów, których nie powinny być trzymane w łazience jest dość długa. Poniżej znajdziesz sześć najważniejszych przedmiotów gospodarstwa domowego, które nie powinny być trzymane w łazience.

Kosmetyki

Producenci zalecają przechowywanie kosmetyków w temperaturze pokojowej. Lakiery do paznokci, cienie do powiek, tusz i podkłady muszą być przechowywane w chłodniejszym, dobrze wentylowanym miejscu. Jeśli trzymasz je w łazience, ich stan będzie się pogarszał na skutek nagłych zmian temperatury i gorącej pary.

Leki

Wiemy, że wiele osób ma w łazience szafkę pełną lekarstw. Wszystkie tabletki, maści i roztwory muszą być trzymane w stałej temperaturze, a ciepło i wilgoć z kąpieli zmieniają właściwości leków.

Elektronika

Elektroniczna waga i radio, ich miejscem nie jest łazienka. Nawet telefon z którego puszczasz muzykę, aby się zrelaksować nie lubi wilgoci i pary. Para zniszczy każde urządzenie elektroniczne.

Elektryczne golarki

Przechowuj elektryczne maszynki oraz ostrza do golenia poza łazienką. Ze względu na dużą wilgoć, będą one tępe nim je użyjesz.

Biżuteria

Zazwyczaj ściągasz pierścionki i kolczyki w łazience przed wejściem pod prysznic, ale nie zostawiaj ich tam. Wilgoć sprawia, że pierścionki i kolczyki matowieją, a ciepło może uszkodzić klej na którym osadzone są szlachetne kamienie. Najbardziej ucierpią perły.

Mokre ręczniki

Mokre ręczniki do wyschnięcia wywieś poza łazienką, zwłaszcza gdy jest nie jest zbyt dobrze wentylowana. Takie ręczniki sprzyjają rozwojowi pleśni i zaczynają śmierdzieć w ciągu kilku dni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama