Reklama

6 nietypowych zastosowań oliwy

Jesteś pewny, że znasz wszelkie sposoby wykorzystania oliwy z oliwek w kuchni. Zastanawiasz się czy istnieją inne możliwości wykorzystania oliwy? Oto kilka genialnych zastosowań oliwy poza kuchnią. Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzisz, że oliwa jest bezcenna!

Usuwa gumę z różnych powierzchni

Jeśli do podeszwy buta przykleiła się guma, nie rozpaczaj. Zmocz ręcznik papierowy oliwą i dokładnie wytrzyj gumę. Zobaczysz, że z pomocą oliwy szybko odpuści.

Oliwę możesz również zastosować, kiedy guma przyklei się do twoich włosów. Wetrzyj oliwę we włosy i zostaw na 5-10 minut, a następnie delikatnie zetrzyj gumę z włosów.

Nabłyszcza meble

Oliwa świetnie nabłyszczy stare i zniszczone meble. Doskonale zwalczy niechciany zapach z szafy, jak i niechcianych lokatorów. Wystarczy, że wymieszasz ¼ szklanki oliwy z sokiem z cytryny lub octem w stosunku 2:1. Tą miksturą odświeżysz meble w mieszkaniu. Poza pięknym połyskiem, metoda ta sprytnie ukryje drobne rysy i otarcia na powierzchni drewna.

Czyste kamienne parapety

Jeśli masz kamienne parapety, od czasu do czasu należy je prawidłowo oczyścić. Pomoże ci w tym oliwa. Rozlej odrobinę oliwy na parapecie i starannie przetrzyj jego powierzchnie. Parapet będzie miał połysk, ale również jego trwałość będzie dłuższa.

Lśniąca armatura

Nałóż trochę oliwy na powierzchni baterii i wypoleruj ją gładką szmatką. Oliwa nada jej połysk, który będzie trwał dłużej niż przy użyciu środków chemicznych. Ochroni przed osadzaniem się kamienia i innych osadów.

Usuwanie owadów

Kiedy na roślinach pojawią się mszyce, użyj oliwy. Nie walcz z nimi za pomocą drogich środków chemicznych. Zmieszaj odrobinę oliwy z kroplą detergentu i otrzymanym preparatem spryskaj roślinę. Dzięki tej metodzie możesz pozbyć się mszyc na długi czas.

Usuwa plamy z farby

Podczas prac remontowych łatwo poplamić skórę farbą. Jeśli plamy z farby są oporne na różne środki, przemyj dłonie i skórę oliwą zmieszaną z odrobiną soli lub cukru. Wetrzyj mieszaninę w dłonie i zobacz jak łatwo schodzą wszelkie zabrudzenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama