Reklama

6 naturalnych domowych środków czystości

Ostatnio częściej mówi się o konieczności dbaniu o środowisko. Nowe produkty dostępne na rynku są bezpieczne dla środowiska, jednak dużo kosztują. Poniżej znajdują się wskazówki, jak przygotować tanie i ekologiczne środki czyszczące, które znajdą zastosowanie w twoim domu.

Reklama

Spray z octem

Jeden z najłatwiejszych i najbardziej ekonomicznych środków czyszczących powinien się składać ze 150 ml octu i 150 ml wody. Roztwór należy przelać do butelki z atomizerem. Nie przechowuj butelki w pobliżu dzieci i nie mieszaj z wybielaczem. Może być stosowany do wszystkich powierzchni w domu. Opcjonalnie można dodać do roztworu kilka kropli olejku eterycznego i jedną łyżkę mydła w płynie.

Naturalny puder ścierno-czyszczący

Aby przyrządzić ten środek czyszczący, należy w równych ilościach połączyć boraks (do kupienia w sklepach spożywczych) z sodą do pieczenia i dobrze wymieszać. Następnie wystarczy posypać mieszanką mokrą powierzchnię i szorować gąbką. Na koniec trzeba spłukać powierzchnię wodą.

Naturalny środek czyszczący do wszystkiego

 

Możesz również przygotować środek idealny do wszystkiego. Wystarczy wymieszać 1/8 szklanki boraksu z szklance gorącej wody. Jeśli potrzebujesz więcej tego środka, wystarczy proporcjonalnie zwiększyć wielkości.

Naturalny oczyszczacz do płytek

By dokładnie oczyścić płytki, przekrój cytrynę na pół i zamocz ją w boraksie, a następnie użyj połówki cytryny, by wyszorować płytki. Potem przemyj płytki czystą wodą.

Naturalny środek dezynfekujący do wszystkiego

By przygotować ten środek dezynfekujący, wystarczy zmieszać 2 łyżeczki boraksu, ¼ szklanki octu i 3-4 szklanki gorącej wody. Potem przelej mieszankę do butelki z atomizerem. Opcjonalnie można dodać ¼ łyżeczki mydła w płynie dla lepszych efektów.

Naturalny środek polerujący do drewna

Do polerowania mebli najlepszym środkiem będzie oliwa z oliwek z octem wymieszane w równych proporcjach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama