Reklama

5 zastosowań alkoholu do walki z plamami i nieświeżym zapachem

Alkohole skażone czyli takie, które są mieszaniną nie nadającą się do spożycia mają szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym. Można użyć ich do sprzątania, jako odplamiacz lub do pozbycia się nieświeżego zapachu. Poznaj 5 sprytnych sposobów, w których alkohol okaże się niezwykle przydatny.

Reklama

Pozbądź się zapachu z rąk

Jeżeli podczas krojenia czosnku czy cebuli twoje ręce przesiąkną przykrym zapachem, możesz temu w łatwy sposób zaradzić. Przetrzyj ręce alkoholem, na przykład spirytusem salicylowym, a problem zniknie bez śladu. Jeżeli twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa, ta metoda może ją znacznie wysuszyć. Dlatego zamiast czystego alkoholu, użyj na przykład żelu dezynfekującego do rąk. W jego składzie, znaczną ilość zajmuje właśnie alkohol.

Zetrzyj marker

Ślady po markerze najłatwiej usunąć z gładkich powierzchni właśnie dzięki użyciu alkoholu. Wystarczy, że namoczony wacik przyłożysz do popisanego miejsca i gotowe. Alkohol rozpuści atrament i z łatwością usuniesz go z powierzchni. Ta metoda nie nadaje się jednak w przypadku materiałów w które marker może wsiąknąć.

Usuń brzydki zapach z butów

Jeżeli masz problem z przykrym zapachem z twoich butów, to mamy dla ciebie rozwiązanie. Spryskaj alkoholem wewnętrzną stronę buta i pozostaw do wyschnięcia, najlepiej w słonecznym miejscu. Po wyschnięciu po przykrym zapachu nie będzie śladu, Dodatkowo taki zabieg zdezynfekuje twoje buty. Bakterie które żyły na powierzchni wkładki mogły równie być przyczyną brzydkiego zapachu. Po takiej dezynfekcji będziesz mieć czyste i pachnące buty na długi czas.

Rozbij buty z pomocą alkoholu

Podczas czyszczenia i dezynfekcji butów, musisz zachować szczególną ostrożność, ponieważ alkohol może pomóc rozbijać buty. Przyda się to jedna tym, którzy mają problem ze zbyt ciasnym obuwiem. Alkohol zmiękczy materiał i pomoże rozciągnąć go w ten sposób, aby łatwiej dostosował się do stopy.

Alkohol o działaniu takim jak antyperspirant

Ta metoda przyda się szczególnie w upalne letnie dni. Kiedy temperatura jest bardzo wysoka, twoja skóra poci się i może w połączeniu z biżuterią tworzyć ciężkie do sprania plamy. Dlatego przetrzyj szyję wacikiem nasączonym w alkoholu. Pomoże to w zachowaniu suchej skóry i zapobiegnie powstawaniu plam. Alkoholu możesz również użyć wszędzie tam, gdzie pojawia się problem z poceniem (pachy, dłonie, stopy).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama