Reklama

5 sprytnych trików z nitką dentystyczną do wykorzystania w twojej kuchni

Od awaryjnej nici do uszczelki pozwalającej naprawić cieknący kran – nić dentystyczna może znaleźć zastosowanie w całym domu. Ale to również świetne narzędzie przydatne w kuchni podczas gotowania. W niektórych przypadkach sprawdza się lepiej niż przyrząd specjalnie dedykowany danej czynności. Oto pięć sposobów wykorzystania nici dentystycznej w kuchni.

Reklama

Cięcie ciast, miękkich serów i wielu innych produktów

Często bezsmakowa nić dentystyczna sprawdza się lepiej niż nóż do cięcia ciast, surowego ciasta oraz miękkich serów. Nić tnie po idealnie prostej linii i dzięki niej robimy przy krojeniu znacznie mniej bałaganu.

Możesz użyć nici, aby pokroić ciasto na plastry lub poziomo uzyskując z jednej warstwy dwie.

Aby pokroić miękki ser lub ciasto w kształcie walca, należy owinąć wokoło nić i mocno zacisnąć, uzyskując w ten sposób równe plastry.

Stosowanie w zastępstwie sznurka kuchennego

Następnym razem, kiedy będziesz chciał związać kurczaka lub zaszyć pieczeń, ale nie będziesz mieć sznurka kuchennego, użyj nici dentystycznej. Upewnij się tylko, że nić, którą chcesz wykorzystać jest bezsmakowa i niewoskowana, ponieważ masz zamiar umieścić ją w piekarniku.

Oddzielanie ciastek od blachy

Przesuń napiętym kawałkiem nici dentystycznej pod upieczonymi ciastkami, aby oddzielić je od papieru do pieczenia. W porównaniu z typowo używaną w takim przypadku szpatułką, zastosowanie nitki daje mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia ciastka oraz naśmiecenia wszędzie okruszkami.

Odklejanie surowego ciasta od blatu

Istnieje tylko kilka bardziej denerwujących sytuacji od tej, kiedy wyrobisz idealne ciasto i odkryjesz, że przykleiło ci się ono do blatu. Zamiast próbować oderwać je rękoma lub przy pomocy szpatułki, użyj w tym celu bezsmakowej nici dentystycznej.

Suszenie ziół i papryki

Jeśli samodzielnie uprawiasz zioła, możesz powiesić je do suszenia za pomocą nici dentystycznej. Metoda ta najlepiej sprawdza się w przypadku ziół o niskiej zawartości wody, takich jak laur, kolendra, koper, rozmaryn, tymianek i oregano. Nić dentystyczna świetnie sprawdzi się także w przypadku suszenia papryki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama