Reklama

5 sposobów zastosowania winianu sodu (kamienia winnego)

Czym jest winian sodu? Jest to proszek znany jako wodorowinian potasu. Proszek ten jest ubocznym produktem procesu produkcji wina. Znalazł o swoje zastosowanie w piekarnictwie i cukiernictwie. Doskonale stabilizuje i zwiększa objętość białek. Proszek posiada również inne ciekawe zastosowania. Jakie? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

Reklama

Pomaga rzucić palenie

Osobom chcącym rzucić palenie, środek ten może odstawić nałóg oraz oczyścić płuca z zalegających osadów. Sok pomarańczowy z winianem sodu będzie doskonałym sposobem, aby to zrobić. Wystarczy w szklance świeżego soku z pomarańczy rozpuścić połowę łyżeczki winianu sodu. Miksturę należy pić wieczorem przez 30 dni.

Zmniejsza bóle artretyczne

Aż 100g winianu sodu zawiera 2mg magnezu, który zmniejsza bóle związany z artretyzmem. Wystarczy zmieszać 2 łyżki kamienia winnego z 3 łyżkami soli epsom do przygotowania kąpieli. Wygrzej się w ciepłej kąpieli przez 30-40 minut, raz lub dwa razy dziennie.

Leczy zakażenie układu moczowego

Kamień winny łagodzi również infekcje układu moczowego, zmieniając pH moczu. Wystarczy, że do szklanki ciepłej wody dodasz pół łyżeczki proszku i kilka kropli soku z cytryny. Tak otrzymaną miksturę pij 1-2 razy dziennie.

Leczy trądzik

Właściwości kamienia winnego czynią go doskonałym środkiem do oczyszczania skóry. Nie stosuj proszku bezpośrednio na twarz! Należy przygotować napój z 1 łyżeczką kamienia winnego, 250ml wody lub soku pomarańczowego. Pij codziennie, a wraz z upływem czasu, zostaną usunięte toksyny i bakterie przyczyniające się do powstania trądziku.

Obniża ciśnienie krwi

Kamień winny jest również świetnym środkiem na obniżenie ciśnienia krwi. Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, należy skonsultować się z lekarzem, aby stwierdzić czy niedobór potasu jest tego przyczyną. Jeżeli tak, weź łyżeczkę kamienia winnego i rozpuść w szklance wody. Pij wieczorem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama