5 sposobów jak zaoszczędzić czas w trakcie sprzątania

Sprzątanie pochłania ogromną ilość czasu. Jeżeli masz małe mieszkanie, zapewne pójdzie ci szybciej, niż posiadaczom ogromnych domów. Jednak skoro te same czynności można wykonać w krótszym czasie, to dlaczego nie skorzystać? Wypróbuj tych 5 prostych trików, a przekonasz się, że na sprzątanie potrzebujesz znacznie mniej czasu niż dotychczas.

Kosze na wszystko

W każdy pomieszczeniu umieść kosze do których wrzucać będziesz wszystko co akurat nie jest na swoim miejscu, ale nie masz czasu na sprzątanie w danej chwili. Raz na jakiś czas opróżnij kosz segregując wszystkie jego elementy i odkładając je na swoje miejsce.

Nie odrywaj pojedynczych worków na śmiecie

Wkładając worki na śmiecie zazwyczaj odrywany jeden i wkładamy do kosza. Po co jednak utrudniać sobie życie. Oderwij trzy a nawet cztery worki na raz. Pierwszy rozłóż, a pozostałym pozwól swobodnie pozostawać na dnie. Kiedy worek będzie pełny oderwij go od pozostałych, a następny już czeka na rozłożenie.

Wyczyść mikrofalówkę

Kuchenkę mikrofalową zamiast szorować możesz umyć w kilka minut. Wlej dwie szklanki wody do szklanej miski i umieść w kuchence uruchomionej na największą moc, na kilka minut. Woda parując rozmiękczy wszystkie osady i zaschnięte plamy. Za pomocą miękkiej szmatki przetrzyj wnętrze kuchenki po zakończonym procesie i gotowe. Prosto i szybko, bez zbędnego wysiłku.

Harmonogram sprzątania

Zaangażuj wszystkich domowników w sprzątanie domu. Sporządź harmonogram z dokładnym rozdziałem co, kto i kiedy powinien zrobić. Dla dzieci możesz zastosować nagrodę w postaci słodyczy lub innych drobnych przyjemności. Dzięki temu nie zostaniesz ze sprzątaniem całego mieszkania.

Zmywarka nie tylko do naczyń

Kto powiedział, że zmywarki do naczyń można używać wyłącznie w jednym celu? Użyj jej również do mycia zabawek dziecięcych, ozdób z tworzyw sztucznych, szklanych wazonów i wszystkiego co tylko przyjdzie ci do głowy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama