Reklama

5 niesamowitych sposobów na użycie WD-40

WD-40 jest bardzo użyteczne. Pewnie używasz go do naoliwienia skrzypiących zawiasów lub zapobieganiu rdzy, jednak działa on na wiele więcej rzeczy! W znanej ci niebiesko-żółtej puszce znajduje się sekretna mieszanka smarów, które zapobiegają korozji czy usuwają plamy. Chwyć za puszkę i usuń dokuczliwe problemy.

Usuwanie plam z różnych powierzchni

Czy w twoim domu mieszka artysta? Nieważne czy twoje dziecko popisało ścianę czy stół, WD-40 i czysta, sucha ściereczka sobie z tym poradzą. Sposób ten jest szczególnie skuteczny w przypadku kredek, glinki, kleju, taśmy oraz naklejek. Zanim zabierzesz się do roboty przetestuj to rozwiązanie w niewidocznym miejscu – nałóż WD-40 i przetrzyj.

Trzyma z dala zwierzęta

Aby wiewiórki nie podchodziły do karmników dla ptaków spryskaj go WD-40. Ptaki będą mogły korzystać z karmnika, a wiewiórki nie będą mogły się na niego wspiąć. Sposób ten działa również odstraszająco na gołębie na balkonach i dachach, ponieważ nie lubią one zapachu tej substancji.

Poradź sobie z zimnem

WD-40 jest twoim sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o zimną pogodę. Spryskaj nim zamki, aby zapobiec ich zamarzaniu. Nałóż go na łopatę, którą odgarniasz śnieg, a czynność ta nie będzie dla ciebie już tak męcząca, ponieważ śnieg nie będzie przyczepiał się do łopaty. Możesz także spryskać nim okna, aby zapobiec odkładaniu się na nich lodu i blokowaniu przez to wpadania naturalnego światła.

Obrona przeciw insektom

Mała warstwa na framugach drzwi, zasłonach i parapetach zapobiegnie przedostawaniu się do twojego domu robaków. Jeśli znajdą one inną drogę, to dawka WD-40 sprawi, że większość problematycznych insektów zostanie unicestwiona. Dużo osób uważa, że środek ten pomocny jest również w uśmierzaniu bólu po ugryzieniu osy oraz mrówek, a także komarów. Jednak osoby z wrażliwą skórą nie powinny stosować tego sposobu.

Odnów skórzane rzeczy

WD-40 sprawi, że twarda skóra na przedmiotach znowu będzie miękka i sprężysta. Obroża dla psa, rękawiczki basebollowe, buty i sandały to niektóre przedmioty, które mogą na tym skorzystać. Dodatkowo w tym samym czasie usuniesz plamy. Środek ten jest szczególnie pomocny, jeśli chodzi o starsze rzeczy. Radzi on sobie z materiałami skóropodobnymi, takimi jak tapicerki w samochodzie czy łódce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama