Reklama

4 tanie i efektywne sposoby czyszczenia toalety

Czyszczenie toalety nigdy nie jest zabawą, ale też nie musi być udręką. Większość środków do czyszczenia muszli klozetowej zawiera substancje, których z pewnością nie chciałbyś używać. Poza tym są drogie. Istnieją domowe rozwiązania, które można użyć do czyszczenia toalety, bez żrących chemikaliów. Są równie skuteczne, jak te ze sklepowej półki. Poznaj 4 sposoby na wyczyszczenie toalety.

Soda oczyszczona i sok z cytryny

Rozsyp sodę oczyszczoną po muszli i skrop paroma kroplami soku z cytryny. Zostaw taką mieszankę na kilka godzin. Po ich upływie przeczyść toaletę szczotką i spłucz. Możesz to robić codziennie dla lśniąco czystej muszli.

Coca-cola

Wlej do muszli toaletowej puszkę coli lub odpowiadającą jej ilość i zostaw na godziną. Cola zawiera kwasy, które pomagają usunąć plamy. Jeżeli toaleta jest bardzo zabrudzona, zostaw colę w toalecie przez noc, a rano spłucz. Napój rozpuści również kamień osadzony na muszli.

Boraks

Zmieszaj dwie części boraksu z jedną częścią soku z cytryny i zalej nią toaletę. Po godzinie, przeczyść muszlę szczotką i spłucz.

Soda, ocet i olejek herbaciany

Do czyszczenia toalety również można użyć ½ szklanki sody oczyszczonej, 10 kropli olejku herbacianego i ½ szklanki octu. Rozsyp sodę oczyszczoną bezpośrednio na muszlę. Zakrop olejkiem herbacianym, a następnie zalej octem. Ocet w połączeniu z sodą zacznie się pienić. Gdy po kilki minutach mieszanka przestanie buzować przeczyść muszlę szczotką i dobrze spłucz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama